http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Festyn Dożynkowy w Mnichowie i... 300 nagród!

Wyróżniony Festyn Dożynkowy w Mnichowie i... 300 nagród!

Po raz pierwszy w historii Mnichowa odbył się Festyn Dożynkowy. Impreza, która przyciągnęła rzeszę mieszkańców, jak i gości z gminy Gniezno, to moc atrakcji i – przyciągającą największa uwagę – loteria w trakcie której można było wygrać ponad 300 nagród! W tym dwa rowery ufundowane przez sołtysów Mnichowa i wsi Dalki!


Festyn Dożynkowy, który od godziny 13.00 odbywał się na terenie szkoły w Mnichowie, miał bardzo bogaty program. Było m.in. malowanie twarzy przez dzieci, dmuchany zamek, przejażdżki wozem strażackim, czy też pokazy ratownictwa medycznego. Nie zabrakło też domowych wypieków, czy wiejskiego chleba ze smalcem.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się losowanie nagród – a było ich ponad 300 – w tym dwóch rowerów ufundowanych przez sołtysów: Mnichowa – Sławomira Kujawę i Dalek – Ryszarda Majewskiego.

Festyn, który zorganizowano po raz pierwszy okazał się bardzo dobrym pomysłem i – jak zapewniają organizatorzy – będzie kontynuowany. Dzisiejszy Festyn Dożynkowy by poprzedzony przedpołudniową mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony w kościele pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie.

Organizatorami Festynu Dożynkowego byli: Sławomir Kujawa, sołtys Mnichowa wraz z Radą Sołecką, Ryszard Majewski, sołtys wsi Dalki wraz z Radą Sołecką oraz Paweł Jesiołowski, radny gminy Gniezno.

Ostatnio zmienianywtorek, 01 wrzesień 2015 10:39

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.