http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zbigniew Stajkowski wiceprezesem Wielkopolskiej Izby Rolniczej!

Wyróżniony Zbigniew Stajkowski wiceprezesem Wielkopolskiej Izby Rolniczej!

Za nami pierwsze Walne Zgromadzenie  Wielkopolskiej Izby Rolniczej VI kadencji, które wybrało nowe władze i organy Izby. Prezesem WIR został Piotr Walkowski, wiceprezesem – Zbigniew Stajkowski, rolnik z Michalczy w gminie Kłecko, a skład zarządu uzupełnili: Bogdan Fleming, Jerzy Kostrzewa i Jan Pauliński.


Walne Zgromadzenie, które odbyło się 19 sierpnia, wybrało także komisję rewizyjną, delegata do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz komisję budżetową. Wielkopolska Izba Rolnicza jako pierwsza w kraju wybrała swoje władze i przystąpiła do realizacji zadań ustawowych oraz statutowych.

Warto podkreślić, że wiceprezesem WIR został przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego – Zbigniew Stajkowski, rolnik z Michalczy w gminie Kłecko prowadzący z żoną ponad 60-hektorowe gospodarstwo, wiceprezes Grupy Producenckiej „Chrobry”, były wieloletni sołtys Michalczy.

Wyłonienie organów Izby poprzedziły wybory powszechne, które odbyły się 28 lipca. W 226 okręgach wyborczych na 4-letnią kadencję wybrano 396 delegatów, którzy pracować będą w 31 Radach Powiatowych. W dniach od 29 lipca do 5 sierpnia poszczególne Rady Powiatowej ukonstytuowały się i wybrały spośród swego grona Przewodniczącego Rady oraz Delegata na Walne Zgromadzenie. W ten sposób z 31 rad Powiatowych zostało wyłonione 62-osobowe Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej – najwyższy organ Izby.

- Deklarujemy, że jako wybrani przedstawiciele rolniczego samorządu zawodowego aktywnie włączymy się  we współpracę z resortem rolnictwa, administracją rządową i samorządową oraz społeczno-zawodowymi i branżowymi organizacjami rolniczymi w celu rozwiązywania problemów wsi i wielkopolskiego rolnictwa. Pozostajemy w przekonaniu, że nasza współpraca  przyniesie wiele korzystnych rozwiązań dla rolników i mieszkańców wsi, a także będzie wpływać na wzmocnienie idei samorządności – mówi Piotr Walkowski, prezes WIR.

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.