http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rolnikowi na zdrowie. KRUS zachęca do wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne

Wyróżniony Rolnikowi na zdrowie. KRUS zachęca do wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne

Trzy tygodnie dla zdrowia. To perspektywa, z której mogą skorzystać rolnicy. Regionalne Oddziały KRUS zachęcają do wyjazdów do centrów rehabilitacyjnych. W pakiecie czyste powietrze, wyżywienie oraz zabiegi medyczne.


– Wystarczy udać się do lekarza rodzinnego, który sporządza odpowiedni wniosek, a następne przynieść dokument do najbliższej placówki terenowej KRUS – wyjaśnia Łukasz Grabowski, zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu .

Głównym celem prowadzonej rehabilitacji jest zapobieganie inwalidztwu, ograniczenie go do poziomu umożliwiającego ubezpieczonemu dalsze wykonywanie pracy w gospodarstwie rolnym, a przypadku osób, które zdolność do pracy utraciły, jej przywrócenie.

Turnus rehabilitacyjny trwa 2 tygodnie. Zajęcia prowadzone są w Centrach Rehabilitacji. Rolnik w zależności od rodzaju schorzenia może skorzystać z ośrodków nadmorskich, górskich, a także tych znajdujących się np. w Horyńcu,  Iwoniczu-Zdrój lub Jedlcu.

Istotną informacją jest to, że korzystanie z rehabilitacji za pośrednictwem KRUS nie pozbawia rolników prawa do leczenia uzdrowiskowego, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co ważne - zakład rehabilitacji leczniczej zwraca osobie skierowanej na turnus koszty przejazdu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.