http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Natalia i Wiktoria w finale konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

Wyróżniony Natalia i Wiktoria w finale konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

W ramach projektu „Żywimy zdrowo i ekologicznie” rozpoczęła się VI edycja konkursu finansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Żninie i Gąsawskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społeczno -Wychowawczych, w którym Szkołę Podstawową w Rogowie reprezentowała czternastoosobowa grupa uczniów pod opieką Marka Spochacza.


Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Soczewica, groch, fasola – zdrowie z naszego pola” i składało się z dwóch części. Pierwszą - teoretyczną- z zakresu wartości odżywczej i przydatności kulinarnej suchych nasion roślin strączkowych oraz racjonalnego żywienia młodzieży, przedstawiła nauczycielka dietetyki - Bożena Korniluk.Druga, warsztatowa część, została przeprowadzona w pracowni technologii gastronomicznej pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Waldemara Szredera.

Pierwszym zadanie polegało na przygotowaniu przystawki, którą był humus z ciecierzycy, serwowany na chlebie kukurydzianym z dodatkiem kiełków słonecznika i jaj przepiórczych. Potem uczniowie zajęli się daniem głównym, czyli zupą z ciecierzycy, kotletami sojowymi z dodatkiem puree z zielonego groszku oraz fasolką po bretońsku. W końcu przystąpili do  zrobienia deseru - browni z czerwonej fasoli z bitą śmietaną i miętą.

Po wspólnym posiłku uczestnicy rozwiązali test, który wyłonił parę zwycięzców. Do finału konkursu, który odbędzie się  5 czerwca, zakwalifikowały się dwie uczennice klas VIII Szkoły Podstawowej w Rogowie: Natalia Kuś i Wiktoria Krysztofiak.

Serdecznie gratulujemy!

Ostatnio zmienianypiątek, 17 maj 2019 11:38

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.