http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Konkurs wielkanocny i Świąteczne Śniadanie w Niechanowie

Wyróżniony Konkurs wielkanocny i Świąteczne Śniadanie w Niechanowie

Prezentacja prac wielkanocnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie stała się już tradycją, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku. GOK zaprosił do zwiedzenia świątecznej wystawy pod hasłem: „Najpiękniejsza palma wielkanocna”.


Prezentację ozdób przygotowali uczniowie szkół podstawowych w Niechanowie i Jarząbkowie, przedszkola w Niechanowie oraz oddziałów przedszkolnych w Jarząbkowie, również kół zainteresowań i sekcji hafciarskiej działających przy GOK w Niechanowie. Po raz pierwszy  do konkursu dołączyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrowitego Prymasowskiego.

Komisja w składzie: Jolanta Walaszek, Bożena Jaworska, Agnieszka Ratajczak, Marzanna Trzaskawka i Agata Zybała przyznała następujące nagrody i wyróżnienia: Przedszkole Niechanowo i oddziały przedszkolne w Jarząbkowie wyróżnienia dla: Kacpra Kołodziejczaka z „Pszczółek”, Martyny Szewczyk z „Biedronek”, Joanny Michalak ze „Stokrotek” oraz wyróżnienia dla Piotra Zająca – ucznia jarząbkowskiej szkoły, natomiast nagroda przypadła  Gabrysi i Kacprowi Macioszkom z Jarząbkowa.

Wyróżnienia w kat. wiekowej kl. od I do III dla: Alicji Tomaszewskiej z kl. I B, Zuzanny Rymarowicz kl. IA, Fabiana Wiśniewskiego z  kl. IIA Szkoły Podstawowej w Niechanowie, a dla Rozalii i Konstancji Miętkiewicz z Jarząbkowa nagroda.

Wyr. w kat. wiekowej kl. od IV do VI otrzymują: Oskar Wiśniewski, uczeń kl. V B  SP w Niechanowie, Daria Kazik i Anastazja Miętkiewicz z kl. IV SP w Jarząbkowie oraz  nagroda dla Zuzanny Konieczki z kl. V B  SP w Niechanowie, wyróżnienie również otrzymuje Weronika Kozłowska z kl. VII B.

Nagrodzono  także pracownię haftu i wyszywania „Supełek”, kółko plastyczne a także   członkinie KGW w Ostrowitym Prymasowskim.

Z kolei 16 kwietnia na zakończenie wystawy w sali widowiskowej zorganizowano uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które rozpoczęto minutą ciszy, aby uczcić pamięć zmarłego współorganizatora wielkanocnych śniadań, współtworzącego w 2007 r. Stowarzyszenie Ziemi Niechanowskiej „Wszyscy Razem”, przewodniczącego tego Stowarzyszenia śp. Adama Kociubę.

Podczas wystawy można było zakupić bogato zdobione maślane baranki, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Co rok członkinie Stowarzyszenia przy współpracy z pracownikami GOPS i GOK-u przygotowują puchate baranki, które w okresie świąt zdobią wielkanocne stoły. Zainteresowanie kupnem tych „włochatych cudeniek” z roku na ro wzrasta, a datki ze sprzedaży przekazywane są tym, którym akurat są niezbędne, np. na rehabilitację, czy operację, dla tych najbardziej potrzebujących.

W uroczystości uczestniczyli Szymon Robaszkiewicz, wójt gminy Niechanowo, radni powiatowi Danuta Winiarska i  Zbigniew Bręklewicz, proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Ziółkowski, pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z p. kierownik, członkinie komisji ds. oświaty i kultury, członkowie Stowarzyszenia „Wszyscy Razem” z opiekunami, panie: Maria Olejniczak oraz Maria Dolata - Honorowy Obywatel Gminy Niechanowo.

GOK serdecznie dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie i jednocześnie zaprasza do akcji w przyszłym roku, Zarządowi i członkom Stowarzyszenia „Wszyscy Razem”, pracownikom GOPS-u, również paniom: Marii Olejniczak, Irenie Woźniakowskiej  i Irenie Zamiatała gorące podziękowanie za włączenie się do świątecznej akcji.

Ostatnio zmienianypiątek, 19 kwiecień 2019 14:25

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.