http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Śniadanie wielkanocne w Jarząbkowie

Wyróżniony Śniadanie wielkanocne w Jarząbkowie

W niedzielne przedpołudnie mieszkańcy Jarząbkowa spotkali się w Wiejskim Domu Kultury na wspólnym śniadaniu. Inicjatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowa oraz sołtys Krystian Rynarzewski wraz z radą sołecką.


Wspólny posiłek poprzedziła msza św. w kościele p.w. św. Marcina w Jarząbkowie. W przededniu najważniejszego święta w kościele katolickim, lokalna społeczność miała możliwość uczestniczyć w inicjatywie, która pozwoliła na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego i przy wspólnym stole spotkać się w gronie rodziny, bliskich i sąsiadów. W śniadaniu wielkanocnym w Jarząbkowie wziął udział starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński wraz z małżonką, wicestarosta Anna Jung, Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli również radni Gminy Niechanowo: Agnieszka Ratajczak, Teresa Bartz, Bożena Jaworska, Marzanna Trzaskawka i Jacek Wolicki, radny powiatowy Zbigniew Bręklewicz oraz Łukasz Kaszyński, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

- Jestem pełen podziwu dla tak wspaniałego pomysłu jakim jest wspólne śniadanie wielkanocne. Ta inicjatywa łączy ludzi i sprawia, że małe społeczności integrują się, spędzając wspólne chwile razem – powiedział starosta Piotr Gruszczyński.

Wójt Szymon Robaszkiewicz zaznaczył, że aktywność ludzi jest ważnym elementem właściwego funkcjonowania miejscowości, a pomysł mieszkańców Jarząbkowa zasługuje na wyrazy uznania.

- Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jarząbkowie oraz radzie sołeckiej, za zorganizowanie śniadania wielkanocnego. To dzięki waszemu zaangażowaniu możemy dziś się tu spotkać i kosztować smaczne dania. Chciałbym podziękować również wszystkim mieszkańcom, bo to w Was jest potencjał, który daje mi motywację do działania – powiedział Krystian Rynarzewski, sołtys Jarząbkowa.

Rozmowy przy wspólnym stole i spędzony razem czas, z pewnością zaowocuje kolejnymi pomysłami, które przyczynią się do integracji lokalnej społeczności.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 kwiecień 2019 21:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.