http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czwartoklasiści sadzili las dla przyszłych pokoleń

Wyróżniony Czwartoklasiści sadzili las dla przyszłych pokoleń

Uczniowie klas IV a i b Szkoły Podstawowej w Rogowie wraz z wychowawcami A. Pańczak, H. Wicińską-Andrejczak oraz K. Dobrowolską wzięli czynny udział w odrodzeniu lasu zniszczonego przez nawałnicę w sierpniu 2017 r. Inicjatorem przyłączenia się do akcji Nadleśnictwa Gołąbki, w której uczestniczyło 39 uczniów naszej szkoły, była nauczycielka przyrody A. Pańczak.


Wymarsz ze szkoły nastąpił w piątek o godzinie 8.00, a powrót po 13.00. Po dotarciu na miejsce i krótkim instruktażu czwartoklasiści podzieleni na grupy z zapałem przystąpili do sadzenia drzewek – sosny zwyczajnej - pod nadzorem pracowników nadleśnictwa. Młodzi ekolodzy wytrwale pracowali przez blisko pięć godzin z przerwami na ciepły posiłek w postaci smacznej grochówki z kotła, a potem też na słodki deser – drożdżówkę.

Rekordziści posadzili w tym czasie ponad 100 drzewek. W podziękowaniu za swój wkład w odtworzenie lasu uczniowie otrzymali Certyfikat Założyciela Lasu Społecznego oraz gadżety z logo nadleśnictwa.

Odpowiadając na apel Nadleśnictwa Gołąbki, uczniowie i nauczyciele nie tylko stali się współtwórcami Lasu Społecznego o powierzchni 20,92 ha, ale także zyskali tytuł opiekuna lasu, uprawnienia do czerpania z jego walorów oraz użytkowego wykorzystywania w celach rekreacyjnych i edukacyjnych. Las posadzony w ramach akcji „Solidarni z klęską” przez długie lata posłuży zarówno mieszkańcom, jak i turystom, a także będzie symbolem odradzającej się przyrody po katastrofie ekolgicznej oraz solidarności społecznej.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 kwiecień 2019 01:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.