Logo
Wydrukuj tę stronę

„Stawiam na wołowinę”

Wyróżniony „Stawiam na wołowinę”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie uczestniczyli w ciekawym projekcie informacyjno – szkoleniowym z zakresu jakości mięsa wołowego skierowanym do uczniów szkół gastronomicznych pt. ,,Stawiam na wołowinę”- III edycja. Pomysłodawcą, koordynatorem powyższego projektu jest Związek ,,Polskie Mięso”. Zrzeszenie kształtuje i upowszechnia zasady etyki w działalności gospodarczej, w szczególności opracowując i doskonaląc normy rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym.


Głównym celem projektu jest objęcie profesjonalnym szkoleniem uczniów wybranych szkół gastronomicznych z zakresu jakości polskiego mięsa wołowego oraz przeprowadzenie instruktarzy z zakresu obróbki technologicznej tego mięsa. Szkolenie odbyło się w systemie jednodniowym i składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Program szkolenia realizowany jest przez Akademie Kulinarną Marcina Budynka - która została założona przez mistrza kulinarnego Marcina Budynka. Jego specjalnością jest kuchnia Polska w nowatorskim wydaniu. Inspiracje czerpie z bogactwa natury, dlatego też często w swojej kuchni wykorzystuje produkty regionalne. Prowadzi oraz występuje w programach telewizyjnych związanych z gastronomią. Ponadto jest organizatorem, jurorem wielu konkursów kulinarnych. Aktualnie jest właścicielem Tawerny Fisza w Augustowie.

Projekt „Stawiam na wołowinę” w całości jest Sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Informacjelokalne.pl