http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Kiszkowo: „Ratowanie życia mamy we krwi”

Wyróżniony Kiszkowo: „Ratowanie życia mamy we krwi”

Za nami kolejna akcja poboru krwi, którą zorganizowano wspólnie ze strażakami z Dąbrówki Kościelnej i małymi piłkarzami z Janem Herkowiekiem na czele.


Akcja rozpoczęła się od bezcennej lekcji ratowania życia, którą zaprezentowali strażacy. Strażacy pokazali sprzęt ratowniczy i jak się z niego korzysta. Pokaz ich umiejętności to mistrzostwo świata. Miłośnicy sportu mogli obejrzeć turniej małych piłkarzy, którzy walczyli o Puchar Wójta Gminy Kiszkowo. Mali sportowcy pokazali umiejętności z których przykład powinni brać piłkarze naszej Ekstra Ligi. Z podziwem można było obserwować dryblingi, strzały na bramkę oraz parady bramkarskie.

Panujące przeziębienie, grypa i katar wyeliminowała tym razem wielu krwiodawców. A pomimo wsparcia policjantów z KPP Gniezno i Komisariatu z Kłecka, gęste sito pani doktor przeszły 32 osoby.  Wszyscy wiemy, że największą przeszkodą dla krwiodawców są właśnie wyżej wymienione dolegliwości i pogoda, która nie zachęca do wyjścia z domu a tym bardziej do oddania krwi. Pomimo tych wszystkich przeciwności udało nam się zebrać 14.400 litrów krwi.

Tradycyjnie od wielu lat akcję wsparł wójt Tadeusz Bąkowski. Normą stała się obecność sołtysa Kiszkowo Krzysztofa Zarębskiego, który jest z nami od samego rana do późnego popołudnia i zawsze ma co robić.

Wszystkim krwiodawcom, którzy oddali krew tej niedzieli, organizatorzy składają wielkie dzięki, życzymy dużo zdrowia. Do zobaczenia na kolejnej akcji już 2 czerwca.

Ostatnio zmienianyczwartek, 14 marzec 2019 18:37

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.