http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe zasady zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Wyróżniony Nowe zasady zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Od marca 2019 roku zmieniają się zasady dotyczące zbiórki odpadów wielkogabarytowych, czyli mebli, sprzętu RTV i AGD dużych rozmiarów. Będzie ona przeprowadzana jak do tej pory: trzy razy w roku w wyznaczonych i ogłoszonych wcześniej terminach.


Mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych będą mogli w tym czasie wystawiać te odpady przed własne posesje. Natomiast w centrum miasta, na Tysiącleciu oraz Winiarach, odpady te będą odbierane tylko od mieszkańców Gniezna z wykorzystaniem kontenerów w wyznaczonych miejscach i czasie, pod nadzorem pracownika spółki URBIS. Zostawianie odpadów w innych miejscach i czasie będzie traktowane jako zaśmiecanie.

Przypominamy, że niezgodne z prawem jest wywożenie śmieci do lasów, parków czy zostawianie ich w jakichkolwiek innych miejscach do tego nieprzeznaczonych. 16 lutego 2019 roku Strażnicy Miejscy udali się na zgłoszenie mieszkańców na ul. Leśną, gdzie znaleźli podrzucone odpady samochodowe: zderzak, plastiki, wiadra. Po ich uprzątnięciu przez pracowników URBiS, Straż Miejska zamontowała w tym miejscu foto pułapki. Warto wspomnieć, że za podobne zachowania grozi kara do 500 zł mandatu karnego lub grzywna 5000 zł w przypadku skierowania sprawy do sądu. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.