http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Coraz bliżej święta...

Wyróżniony Coraz bliżej święta...

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gnieźnie wystartował i ożywił od razu ruch w centrum Pierwszej Stolicy Polski. Iluminacja świetlna, tym razem sztucznej choince, została włączona uroczyście wczoraj punktualnie o godz. 17.00 a potem, mimo niezbyt sprzyjającej aury mieszkańcy przechadzali się między budkami handlowymi i innymi atrakcjami.


Stoiska z ozdobami świątecznymi, choinkami, wypiekami i wędlinami, a także różnego rodzaju rękodziełami są zlokalizowane na samym środku gnieźnieńskiego Rynku i to tutaj przez najbliższe cztery popołudnia będą odbywały się różne imprezy towarzyszące oraz występy sceniczne. – Oczywiście wszystkiemu będzie towarzyszyło muzykowanie, czyli mamy kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Przyjedzie do nas kilku gości, bo możemy zapowiedzieć np. występ chóru ze Zdziechowy i mini koncert zespołu Akustyczna Radiostacja i Fire-Show, a na koniec planowane są inne atrakcje, jak bitwa na dźwięki czy pokaz laserowy, ale także rzeźby lodowe oświetlane – informuje Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.   

Tegoroczną nowością jest kilka stoisk gastronomicznych, tzw. foodtrucki, gdzie można spożyć coś ciepłego. W środku kultowego Autosanu wczoraj odbywało się ponadto przedświąteczne dekorowanie. – Tu dziś akurat gościmy przede wszystkim panie z dziećmi i zdobimy pierniki, to też jest taka mała nowość. Dziś taką pewną atrakcją dodatkową są też nasi Mikołajowie, z którymi wszyscy sobie robią zdjęcia przy świetlnych dekoracjach i tu króluje oczywiście ten słynny już tron obok choinki – opowiada Marta Pacak, zastępca dyrektora MOK-u.  

W 24 budkach handlowych znajdziemy natomiast: stroiki, bombki, choinki, pluszami i inne zabawki, chleb, miód, wędliny, orzechy, przyprawy i wiele innych potrzebnych na święta rzeczy. I to tutaj właśnie można zarazić się także nastrojem świątecznym, jak reklamuje przedsięwzięcie jeden z kramarzy.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do niedzieli włącznie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.