http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pojazdy z duszą w centrum Gniezna

Wyróżniony Pojazdy z duszą w centrum Gniezna

Przez Gniezno przejechał wczoraj Rajd Pojazdów Zabytkowych, będący efektem współpracy Stowarzyszenia Światowid i Automobilklubu Wielkopolskiego. W centrum Gniezna można było zobaczyć prawdziwe perły motoryzacji...


Wczoraj mieszkańcy Gniezna mogli zobaczyć w centrum miasta cuda motoryzacji. Był to pokaz pojazdów zabytkowych, który odbył się w ramach rajdu tych pojazdów. Trasa rajdu o długości ok. 100 km przebiegała drogami powiatu gnieźnieńskiego, z bazą w Skorzęcinie. Ponad 40 załóg wspaniałych zabytkowych samochodów dojechało na gnieźnieński Rynek. Tutaj na specjalnym podeście prezentowano auta, które potem można było podziwiać nie tylko na Rynku ale też u stóp katedry. Bardzo dobra organizacja rajdu, udział zabytkowych: Volvo, Mercedesów, Mustangów czy Warszawy, sprawiły, że to właśnie pokaz zabytkowych samochodów cieszył się sporym zainteresowaniem mimo upalnej pogody.

Przedsięwzięcie to było jednym elementów Truskawiska 2015 i zostało zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Światowid, Komisję Pojazdów Automobilklubu Wielkopolskiego przy wsparciu delegatury gnieźnieńskiej. Uczestnicy rajdu przyjechali z całej Polski: z Białegostoku, Łodzi, Rawicza, Ostrowa Wielkopolskiego, Stargardu Szczecińskiego, czy Legnicy.

Gnieźnianie jak i turyści mogli zobaczyć wyjątkowe pojazdy zabytkowe. Pojazdy z duszą...  Było co podziwiać...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.