http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Popowo Ignacewo, Mielno, Przysieka, Popowo Podleśne, Dziadkowo - poszukujemy starych fotografii z tych miejscowości!

Wyróżniony Popowo Ignacewo, Mielno, Przysieka, Popowo Podleśne, Dziadkowo - poszukujemy starych fotografii z tych miejscowości!

Popowo Ignacewo, Mielno, Przysieka, Popowo Podleśne, Dziadkowo... Co je łączy? Wszystkie znajdują się w gminie Mieleszyn i mają ciekawą, bogatą i nieznaną historię! W tych miejscowościach są też piękne dwory! Dlatego zwracamy się z prośbą do naszych Czytelników o udostępnienie nam starych fotografii np. tych dworów znajdujących się w rodzinnych archiwach! Szukamy też wszelkich informacji związanych z historią tych miejscowości. Poszukujemy też starych fotografii pałaców i dworów z terenu gminy: Gniezno, Kłecko, Kiszkowo, Łubowo, Czerniejewo i Niechanowo!


Bardzo często w rodzinnych archiwach przechowywane są przepiękne zdjęcia, upamiętniające dwory, kościoły czy inne budynki znajdujące się w naszych miejscowościach. Często dziadkowie i babcie opowiadali nam – wskazując na stare, często pożółkłe fotografie – jak się żyło w tych  miejscowościach, w tych dworach lub różne historie z nimi związane. Ponadto nasi dziadkowie, ojcowie lubili też fotografować się na tle danego pałacu lub w otaczającym go malowniczym parku.

Niestety, niektóre z tych dworów (jak i wielu innych pałaców powiatu gnieźnieńskiego) są już dzisiaj tylko wspomnieniem, dlatego ruszamy z akcją, by ocalić pamięć o tych obiektach. Zwracamy się z prośbą do naszych Czytelników – jeśli posiadacie jakiekolwiek stare, nawet nieco zniszczone, nadszarpnięte zębem czasu, pożółkłe fotografie dworów i pałaców ze wspomnianych miejscowości (ale też zdjęcia przedstawiające inne dwory z naszego regionu) – skontaktujcie się z nami! Interesują nas wszelkie fotografie ukazujące wygląd danego pałacu lub dworu, ukazujące życie codzienne w danym majątku, jak i fotografie otaczającego pałac parku.

Pocztówki, ryciny, dokumenty...
Oprócz zdjęć, jesteśmy również zainteresowani przed- i powojennymi pocztówkami, rycinami lub innymi dokumentami związanymi z pałacami i dworami w naszym powiecie. Interesują nas też stare zdjęcia z pałaców i dworów na których widoczne są rzeźby, portale, wszelkie ozdoby i dekoracje architektoniczne oraz malarskie i kamieniarskie. To wszystko to nasza lokalna historia!

Ale nie tylko zdjęcia mają swoją wagę historyczną – są nimi różne dokumenty związane z danym dworem lub pałacem – jeśli Drodzy Czytelnicy dysponujecie takimi materiałami również prosimy o kontakt.

Skontaktujcie się z nami jeśli też znacie ciekawe historie związane z Popowem Ignacewem, Mielnem, Przysieką, Popowem Podleśnym, Dziadkowem lub innymi miejscowościami z gminy Mieleszyn.

Wszystkie zdjęcia, jak i dokumenty chcemy tylko zeskanować. Oryginały zostaną w Państwa posiadaniu.

Publikacja o historii gminy Mieleszyn
Wszystkie te fotografie, ryciny, pocztówki chcemy wykorzystać w powstającej publikacji poświęconej historii gminy Mieleszyn oraz w publikacjach związanych z historią naszego regionu (w publikacjach tych zostaną umieszczone imiona i nazwiska osób, które udostępniły nam swoje zbiory). Zdjęcia te będą stanowić niezwykle cenny materiał historyczny, pokazujący dawny wygląd danego pałacu i parku, którego już dzisiaj nie ma... Niestety...

Chętnych do podzielenia się z nami swoimi zbiorami zapraszamy do kontaktu z redakcją poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 515-980-504

Na e-maila można przesyłać gotowe skany zdjęć z informacją: który to pałac/dwór czy też park lub inny budynek, kiedy zdjęcie zostało wykonane (jeśli oczywiście jest znana data), co przedstawia (jeśli zdjęcie związane jest np. z uroczystością rodzinną), itp.

Jeśli nie dysponują Państwo możliwością przesłania zeskanowanego zdjęcia to prosimy o sygnał, wówczas podjedziemy do Państwa w celu zeskanowania danych fotografii. Spotkamy się z naszymi Czytelnikami także wówczas, jeśli znają Państwo ciekawe historie związane z danym dworem lub pałacem.

Ocalmy wspólnie od zapomnienia to, co możemy jeszcze razem uratować. Poszukujemy też starych fotografii pałaców i dworów z terenu gminy: Gniezno, Kłecko, Kiszkowo, Łubowo, Czerniejewo i Niechanowo!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.