http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Majówka w „Dwunastce” z otwarciem placu zabaw w tle

Wyróżniony Majówka w „Dwunastce” z otwarciem placu zabaw w tle

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom rodzinnej majówki, która już po raz dziewiętnasty w historii odbyła się dziś na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Na licznie przybyłych czekało sporo atrakcji. Nikt na pewno nie miał prawa narzekać na nudę.


Organizatorzy przygotowali dla wszystkich między innymi loterię fantową, domowe jadło, występy artystyczne, pokaz wyrobów rękodzielniczych czy bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Najmłodsi mogli również skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, nauki chodzenia na szczudłach bądź wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych.

Władze szkoły podkreślają, że tego typu inicjatywy służą przede wszystkim dobrej zabawie, a także oderwaniu się od codziennej rzeczywistości. - Cała społeczność szkolna – uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy administracyjni – wspólnie tworzy dobrą zabawę z mnóstwem atrakcji. Impreza nie mogłaby się rokrocznie odbywać, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu ludzi, którzy chcą, by ta szkoła się rozwijała. Pogoda nam sprzyja, wszyscy są zadowoleni. Myślę, że tę tradycję będziemy podtrzymywać, ponieważ ona się sprawdza. Warto spędzić wspólnie te kilka godzin na świeżym powietrzu – przekonuje Zbigniew Sypniewski, pełniący obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12.

Jak się okazuje, dla niektórych majówka ma wręcz wartość sentymentalną. - Trudno, żeby było inaczej. Spędziłem przecież w tej szkole dwadzieścia dziewięć lat, z czego osiemnaście jako jej dyrektor, więc ona zawsze będzie bliska mojemu sercu i zawsze będę dobrze wspominał te czasy – mówi Marian Pokładecki, były dyrektor „Dwunastki”, a obecnie dyrektor Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Sobotnia impreza stanowiła też znakomitą okazję do otwarcia nowo powstałego placu zabaw dla dzieci, który znajduje się w sąsiedztwie budynku szkolnego, bezpośrednio przy tamtejszym „Orliku”. To kolejna inwestycja Miasta Gniezna. Obiekt jest oświetlony i monitorowany, a co za tym idzie – w pełni bezpieczny. - Jest to najbezpieczniejsze miejsce dla dzieci z całego osiedla, nie tylko dla tych, którzy uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 12. Plac będzie czynny przez cały tydzień, od rana do wieczora, a więc istnieje możliwość bawienia się do woli – zachęca Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.