http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nauczyciele z Gniezna na Paradzie Kwiatów

Wyróżniony Nauczyciele z Gniezna na Paradzie Kwiatów

Gnieźnieńscy nauczyciele uczestniczyli w zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego wycieczce do Holandii.


- Wycieczkę zorganizowaliśmy głównie po to by zobaczyć największy ogród świata Keukenhof i jedyne w roku spektakularne wydarzenie jakim jest Parada Kwiatów – mówi Renata Szwacińska, wiceprezes Zarządu ZNP.

Ogród Keukenhof rozciąga się na obszarze 32 ha i czynny jest przez ok. 2 miesiące w roku właśnie wiosną .Rosną tu miliony tulipanów, hiacyntów, narcyzów , krokusów posadzonych wśród starych drzew , ukwieconych krzewów, sadzawek , fontann i eksponatów współczesnej sztuki. Pełen niepowtarzalnych kolorów i zapachów ściąga turystów z całego świata.

Jednego dnia w rok, a w tym roku było to 23 kwietnia odbywa się Parada  Kwiatów.

Na tej imprezie hodowcy pokazują swoje kolekcje, pomysły i zdolności bukieciarskie. Pochód samochodów zdobionych kwiatami  z maszerującą  orkiestrą oraz platformy z  kwiatowymi figurami przemierzają trasę około 40 km budząc zachwyt zgromadzonych tłumów.

- I my tam byliśmy - zachwyceni, zauroczeni tym niepowtarzalnym widowiskiem podziwialiśmy piękno natury i ten niezwykły kunszt człowieka w tworzeniu niezwykłych, żywych, kwiatowych obrazów – dodaje R. Szwacińska.

 

 

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.