Logo
Wydrukuj tę stronę

Niezwykłe spotkanie miłośników Alfa Romeo!

Wyróżniony Niezwykłe spotkanie miłośników Alfa Romeo!

Takiego wydarzenia w Wielkopolsce jeszcze nie było! Wczoraj we Wrześni odbył się pierwszy wspólny spot wszystkich wielkopolskich klubów Alfa Romeo na które stawiły się 23 auta tej marki. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Alfisti Wielkopolska z siedzibą w Gnieźnie.


Września została wczoraj przez ponad cztery godziny zdominowana przez miłośników samochodów marki Alfa Romeo, a wszystko to zasługa... gnieźnian, czyli Stowarzyszenia Alfisti Wielkopolska mającego swoją siedzibę w Gnieźnie. - Na naszą imprezę przyjechały 23 auta z różnych regionów Wielkopolski: Gniezna, Konina, Jarocina, Wrześni i Poznania – mówi Błażej Sawikowski, prezes Stowarzyszenia Alfisti Wielkopolska, jeden z organizatorów imprezy.

Impreza rozpoczęła się w samo południe na parkingu Tesco, gdzie odbyło się krótkie zapoznanie uczestników spotkania, a  następnie odbyła się parada ulicami Wrześni w kierunku Rynku, gdzie zaparkowały wszystkie auta biorące udział w spocie. Tam też odbyły się konkursy.

Najładniejszą Alfą spotu została biała Alfa Romeo 156 z Wrześni; najoryginalniejszą Alfą spotu wybrano czerwoną Alfa Romeo Spider z Poznania, a w trzecim konkursie – wiedzy o Alfie Romeo – wygrał Grzegorz „Greciu” Iwicki z Jarocina.

Wrzesińskie spotkanie przeszło do historii, ale to nie koniec tegorocznych imprez miłośników Alfa Romeo. - Na ten rok planujemy jeszcze kilka spotkań. Największym z nich mamy nadzieję będzie wspólne ognisko z rodzinami Alfistow w zaprzyjaźnionym nadleśnictwie, ale póki co nie zdradzamy szczegółów – zapowiada B. Sawikowski.

 

 

Informacjelokalne.pl