http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianie znów zwyciężają

Wyróżniony Gnieźnianie znów zwyciężają

Tradycyjnie deszczem przywitała Pierwsza Stolica Polski uczestników rajdu pt. „Chrzest Piastowski”. Rajd ten był XI rundą Turystycznego Pucharu Polski oraz II rundą Gnieźnieńskich Mistrzostw w rajdach turystycznych.


Start do imprezy odbył się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, gdzie „rajdowcy” zwiedzili wystawę z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Następnie rozwiązali test z wiedzy o wystawie oraz teścik BRD. Deszcz nie przestawał padać, więc załogi wystartowały z holu muzeum.

Trasa przebiegała przez zakątki Lednickiego Parku Krajobrazowego doprowadzając uczestników do miejsca skąd nasz ród. Na Polach Lednickich przekroczyli bramę III tysiąclecia, popatrzyli na piękne jezioro Lednickie i powrócili do Gniezna. Zdawszy papiery rajdowe z trasy udali się na tor żużlowy, gdzie na śliskiej nawierzchni tańczyli swymi autami niczym na lodzie. Po powrocie do centrum w sali Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości spożyli pożywny obiad i odebrali nagrody.

Z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować Urzędowi Miasta Gniezna oraz gnieźnieńskiemu Starostwu Powiatowemu za objecie imprezy swym patronatem, jak również za ufundowanie wspaniałych rocznicowych upominków.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Rafał Kłosin/Anna Kłosin – BMW 320
II miejsce – Jakub Hałas/Joanna Gizicka – Renault Megane
III miejsce – Wojciech Puk/Henryka Puk – Renault Clio

Najlepszy Kierowca na próbach samochodowych: Wojciech Puk

Zwycięzcy Turnieju o Wielką Nagrodę Szlaku Piastowskiego: Emilian Chorostecki/Bartłomiej Zawadzki – Trabant 601.

 

Fot. Wioletta Nowaczyk

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.