http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Most pontonowy na Ostrów Lednicki już gotowy!

Wyróżniony Most pontonowy na Ostrów Lednicki już gotowy!

Od jutra w Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim odbywać się będą uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski. Oprócz walorów duchowo-patriotycznych tych obchodów, dużą atrakcją dla wszystkich, którzy od jutra do niedzieli przybędą na Ostrów Lednicki będzie... most pontonowy, prowadzący przez te kilka dni z Małego Skansenu na wyspę. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu autorstwa Pawła Kostusiaka z dzisiejszej budowy mostu.


Most pontonowy, który połączy Mały Skansen Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z Ostrowem Lednickim został wybudowany po raz drugi w historii (wcześniej był w 1992 roku podczas obchodów milenium śmierci Mieszka I).

Most w nieco ponad pięć godzin wybudowali żołnierze z II Pułku Wojsk Inżynieryjnych z Inowrocławia. - Będzie to wielka atrakcja dla turystów, każdy będzie chcieli się tym mostem przejść, ponieważ jest to niezapomniane przeżycie – uważa Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Oficjalnie most zostanie oddany do użytku jutro, 14 kwietnia o godz. 12.00 i tylko tego dnia będzie nim można przejść na wyspę bezpłatnie. Od 15 do 17 kwietnia wstęp będzie już biletowany. Na wyspę mostem pontonowym można w te dni przechodzić do godz. 17.00.

Zapraszamy na fotoreportaż z budowy mostu autorstwa Pawła Kostusiaka.

 

2 komentarzy

  • Małgorzata
    Małgorzata środa, 13, kwiecień 2016 17:53 Link do komentarza Raportuj

    Po obejrzeniu tych zdjęć, muszę się tam z rodziną w weekend tam wybrać.

  • Adam Karpiński
    Adam Karpiński środa, 13, kwiecień 2016 17:49 Link do komentarza Raportuj

    Informacje lokalne jak zwykle najszybsze! Brawo za tak piękny reportaż!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.