http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wspaniałe, niezapomniane, niezwykłe - znane kobiety w gnieźnieńskiej książnicy

Wyróżniony Wspaniałe, niezapomniane, niezwykłe - znane kobiety w gnieźnieńskiej książnicy

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprosiła swoich czytelników do udziału w konkursie „Kobiety Wszechczasów”. Zadaniem uczestników było uzupełnienie wylosowanego blankietu, na którym widniała podobizna znanej postaci. Należało wpisać nazwisko prezentowanej kobiety oraz zakreślić właściwą odpowiedź określającą jej profesję.


Na zdjęciach pojawiły się monarchinie, aktorki, sportsmenki, działaczki społeczne, pisarki a także kobiety cenione w polityce. Uczestnicy konkursu zazwyczaj nie mieli problemu z rozpoznaniem przedstawionej osoby.

Często na twarzy pojawiał się uśmiech, zwłaszcza gdy wylosowana karteczka przedstawiała Marilyn Monroe, Angelę Merkel czy Matkę Teresę z Kalkuty. I choć z pozoru zadanie wydawało się być trudne, można było się przekonać, że strach ma wielkie oczy a zagadka jest łatwa.

W zabawie wzięło udział 358 osób. Wszystkie poprawne odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród, które zostaną wręczone w Tygodniu Bibliotek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.