http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Ku Niepodległości 2015”

Wyróżniony „Ku Niepodległości 2015”

Wszystko co dobre szybko się kończy. Rajd organizowany przez Delegaturę Automobilklubu Wielkopolski w Gnieźnie pt. „Ku Niepodległości 2015” był ostatnim z cyklu Gnieźnieńskich Otwartych Mistrzostw w Turystycznych Imprezach Samochodowych.


Załogi zebrały się na placu Centrum Serwisowego Samech w Gnieźnie. Tradycyjnie pogoda przywitała uczestników zachmurzonym niebem i porywistym wiatrem. Miłą niespodzianką był świętomarciński rogal rozdawany każdemu przez organizatorów imprezy. Data oraz nazwa rajdu zobowiązała uczestników do udekorowania samochodów i ich pasażerów  w barwy narodowe. Odbył się konkurs na najbardziej biało-czerwoną załogę, co rozgrzało serca Rodaków. Uczestnicy tradycyjnie rozwiązali krótki test z BRD oraz sprawdzili swoją wiedzę z historii Polski.
    
Następnie start i 85 km atrakcji na trasie Gniezno – Pobiedziska – Przeźmierowo. Na początek przejazd ulicami Pierwszej Stolicy Polski w poszukiwaniu fotografii z symbolami narodowymi. Dodatkowym utrudnieniem było liczenie znaków i tablic drogowych w kolorach biało-czerwonych. Dalej ruszyliśmy śladem tablic i pomników upamiętniających naszych Rodaków walczących o niepodległość.

Po zwiedzeniu ciekawych, historycznych miejsc oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania z trasy rajdu, dotarliśmy na metę, która mieściła się na Torze Poznań. Niektórzy uczestnicy mieli sposobność po raz pierwszy w życiu sprawdzić swoje umiejętności na profesjonalnym torze wyścigowym. Wykonanie 3 prób Sz wymagało od kierowców niemal rajdowego zacięcia.

Po takiej dawce emocji udaliśmy się na zasłużony, ciepły posiłek. Dodatkowymi atrakcjami była specjalna próba szybkościowa dla kierowców, konkurs strzelecki oraz prelekcje zaproszonych gości. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród w szampańskich humorach rozjechaliśmy się do domów. Do zobaczenia za rok.

Wyniki rajdu – w załączeniu.

Fot. JP, MM, WN

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.