http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Idą święta: gnieźnieńskie iluminacje i ozdoby raczej stonowane

Wyróżniony Idą święta: gnieźnieńskie iluminacje i ozdoby raczej stonowane

Nastrój świąteczny jako pierwsze serwowały nam, rzecz jasna, markety. Pierwsze gwiazdorki i choineczki pojawiły się na półkach tuż po Wszystkich Świętych. Jeszcze kilka lat temu nabieraliśmy się na te marketingową ściemę, że im wcześniej zabłysną lampki, bombki i inne ozdoby tym święta będą lepsze, ciekawsze i bogatsze. Ten rok nie rozbłysnął przedwcześnie na ulicach.


Do tego warto powiedzieć, że od paru lat absurdalne zimne niebieskawo świecące pseudo klosze zawieszane na lampach, zaczynają zastępować zółto-ciepłe lampiony w kształcie koron. Wpisując się w idę królewskości Gniezna. Drażniące a nie uspokajające niebieszczydła wylądowały na latarniach bocznych ulic.

Mocno rozświetlony jest między innymi Stary Ratusz, ponownie stanęła przed Rynkiem ramka z napisem Gniezno, pozwala robić pamiątkowe zdjęcia z katedrą w tle.

Na Rynku po raz kolejny sztuczna choinka, wpisuje się to w trendy etyczne i ekologiczne, czy jednak jest estetyczne? Wieczorem kiedy świecą się lampki ten nienaturalnie idealny stożek się broni, zwłaszcza w towarzystwie reszty kompozycji.

Najciekawiej chyba, jak twierdzą mieszkańcy prezentuje się iluminacja karety bombki w Parku Trzech Kultur.

Skromna choinka przed sufraganią wpasowuje się w okolice katedry swoimi czerwonymi, świecącymi bombkami.

Witryny sklepów? Od prostych symbolicznych i ciepłych, trochę baśniowych przez nowoczesne fantazje. Ogólnie raczej Gniezno świąteczne w 2018 roku nie onieśmiela, ale nie jest też olśniewające.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.