Logo
Wydrukuj tę stronę

Czekają nas duże zmiany kadrowe w Starostwie!

Wyróżniony Czekają nas duże zmiany kadrowe w Starostwie!

Tuż po wyborach samorządowych wielokrotnie informowaliśmy, że nowa koalicja rządząca powiatem gnieźnieńskim zamierza dokonać głębokich zmian kadrowych i reorganizacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Dzisiaj już wiemy, że takie zmiany nastąpią lada dzień…


W historii powiatu gnieźnieńskiego, po każdych wyborach samorządowych, nowa ekipa, która wchodziła do Starostwa Powiatowego dokonywała gruntownych zmian kadrowych poprzez reorganizację struktury Starostwa Powiatowego. Nie inaczej będzie i tym razem.

– Planujemy taką reorganizację w Starostwie Powiatowym i chcielibyśmy tego dokonać do końca tego miesiąca. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić – mówi starosta Piotr Gruszczyński. – Po wtóre prowadzimy rozmowy z dyrektorami poszczególnych wydziałów Starostwa, analizujemy ich pracę i życie za chwilę pokaże w którym kierunku pójdziemy – dodaje.

Na pewno nowego dyrektora będzie miał Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, a wynika to z faktu, że dotychczasowy dyrektor Marcin Makohoński został radnym powiatowym i nie mógłby łączyć tych stanowisk (zapewne i tak by nie był dalej dyrektorem bo jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości). Ponoć nazwisko tego nowego dyrektora jest już znane...

Z kolei z nieoficjalnych informacji do których dotarliśmy wynika, że nowi dyrektorzy z nadania Platformy, Nowoczesnej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pojawią się m.in. w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Wydziale Edukacji czy też Wydziale Inwestycji i Rozwoju Powiatu (być może niektóre z tych wydziałów po reorganizacji zmienią nazwę).

Z kręgów zbliżonych do Starostwa Powiatowego wynika też, że ma się zmienić osoba na stanowisku sekretarza powiatu, a także ma być powołane nowe stanowisko (może nawet coś na kształt biura), które będzie odpowiedzialne za kontakty z mediami, komunikację czy też szerzej ma dbać o dobry wizerunek Zarządu Powiatu.

Nieoficjalnie mówi się też, że nastąpią zmiany na stanowiskach dyrektorskich (czy też powołani zostaną nowi wicedyrektorzy) w jednostkach i urzędach podległych Starostwu.

Najbliższe dni zweryfikują wszelkie te nieoficjalne informacje.
Informacjelokalne.pl