http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piotr Gruszczyński nowym starostą gnieźnieńskim! Anna Jung wicestarostą! Mariusz Mądrowski etatowym członkiem Zarządu! Telesfor Gościniak i Janusz Bukowski nieetatowymi członkami Zarządu! (aktualizacja)

Wyróżniony Piotr Gruszczyński nowym starostą gnieźnieńskim! Anna Jung wicestarostą! Mariusz Mądrowski etatowym członkiem Zarządu! Telesfor Gościniak i Janusz Bukowski nieetatowymi członkami Zarządu! (aktualizacja)

Po wyborze przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu, radni przeszli do wybory starosty gnieźnieńskiego. Na to stanowisko zgłoszono: Piotra Gruszczyńskiego z Platformy Obywatelskiej i Marcina Makohońskiego z Prawa i Sprawiedliwości.


Wynik głosownia z góry był jasny. Na Piotra Gruszczyńskiego zagłosowało 19 radnych, przeciw 6, wstrzymał się 1 radny, a 1 głos nieważny , a Marcina Makohońskiego poparło 7 radnych, przeciw 14, 4 radnych się wstrzymało a jeden głos był nieważny. Tym samym Piotr Gruszczyński został nowym starostą gnieźnieńskim.

Za chwilę odbędą się głosowania na pozostałych członków Zarządu Powiatu.

Aktualizacja - godz. 15.35:
Starosta P. Gruszczyński zaproponował na stanowisko wicestarosty Annę Jung.

Aktualizacja - godz. 16.05:
Kandydaturę A. Jung poparło 17 radnych, przeciw było 6 radnych, a 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Aktualizacja - godz. 16.05:
Po wyborze A. Jung na wicestarostę, starosta P. Gruszczyński zaproponował na etatowego członka Zarządu kandydaturę Mariusza Mądrowskiego z SLD.

Aktualizacja - godz. 16.20:
Kandydaturę M, Mądrowskiego poprało 17 radnych, przeciw było 7 radnych, a od głosu wstrzymało się 2 radnych. Jeden głos był nieważny.

Aktualizacja - godz. 16.27:
Starosta P. Gruszczyński zgłosił dwie kandydatury na nieetatowych członków Zarządu: Telesfora Gościniaka z SLD i Janusza Bukowskiego, który reprezentuje Nowoczesną. Przy większości jaką ma w Radzie Powiatu Koalicja Obywatelska (Platforma i Nowoczesna) oraz SLD, ich wybór jest tylko formalnością.

Aktualizacja - godz. 16.52:
Kandydaturę T. Gościniaka poparło 21 radnych, a przeciw było 6 radnych. Z kolei J. Bukowskiego poparło 17 radnych, przeciw było 7, wstrzymało się 2 radnych, a jeden głos był nieważny.

Po wyborze Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, radni zdecydują teraz o powołaniu stałych komisji Rady Powiatu i wybiorą przewodniczących komisji.


Media

3 komentarzy

 • Że starostwa
  Że starostwa sobota, 24, listopad 2018 10:20 Link do komentarza Raportuj

  Za pisu w starostwie atmosfera była fatalna. Ciągła inwigilacja przez pisowskich dyrektorów oglądanie ludzi na monitoringu, zastraszanie. Ludzie nie będący z Pisu lub związku zawodowego bali się że sobą rozmawiać.

 • Janek
  Janek piątek, 23, listopad 2018 06:11 Link do komentarza Raportuj

  Pora na zmiany, wydział komunikacji w tym również kuzynka radnego Pana Kwapich bo pamiętacie kogo wymieniono na Tą Panią ?
  A Makohoński kogo zmuszono do zmiany stanowiska pamiętacie, jakie kompetencje do tej funkcji posiadał, a zapomniałem oddał mandat radnego dla dobra społeczeństwa zmieniając na stołek dyrektora

 • zenon
  zenon piątek, 23, listopad 2018 06:05 Link do komentarza Raportuj

  Teraz pora na zmiany. Konieczne odwołanie dyrektorów powołanych przez PIS ale nie tylko bo ilu dobry pracowników musiało odejść z powodu panującej atmosfery w starostwie, a w ich miejsce weszli znajomi radnych. A to może nie jest w wydziale komunikacji kuzynka radnego Pana Kwapicha. Władza nie patrzyła na umiejętności zawodowe, doświadczenie tylko mówiła zmiana, koniecznie nasi. Jako przykład wydział komunikacji i polityczne wypowiedzi pani dyrektor nie mówiąc o pracownikach którzy odeszli a byli to fachowcy. No ale przerastali doświadczeniem szefa.Pan Makohośki kogo zmusił do zamiany stanowisk już nie pamięta, jaki miał kwalifikacje na to stanowisko. Czekamy na zmiany.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.