http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Chcemy pracować dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców”

Wyróżniony „Chcemy pracować dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców”

We wtorek wieczorem zaprzysiężono nowo wybranego wójta gminy Niechanowo - Szymona Robaszkiewicza. Zastąpi on na tym stanowisku rządzącego w gminie od 2002 roku Eugeniusza Zamiara, którego pokonał w wyborach różnicą zaledwie 90 głosów. Z jakimi zadaniami i wyzwaniami będzie musiał zmierzyć się nowy gospodarz gminy Niechanowo? O tym rozmawialiśmy z samym zainteresowanym w chwilę po przejęciu przez niego nowych obowiązków.


- Jakie rzeczy trzeba będzie zrobić czy załatwić od zaraz w gminie Niechanowo?
- Z informacji, które uzyskaliśmy na ostatniej sesji jeszcze poprzedniej kadencji dowiedziałem się, że właśnie dzierżawca wodociągów, który dzierżawił, jak się nie mylę od 1997 roku, opuszcza nas i pozostawia tak strategiczną rzecz, jak wodociągi gminy Niechanowo bez obsługi, nadzoru i to uważam, że jest priorytet, pierwsza sprawa do załatwienia. Druga sprawa, to są ścieżki rowerowe, które są do rozliczenia, tam jest refundacja środków poniesionych na budowę tych ścieżek i to jest bardzo ważna rzecz, żeby tej refundacji nie przegapić.

- Co planuje Pan sobie w drugiej kolejności?
- Z tych mniejszych już spraw, to na pewno będą sprawy związane z funkcjonowaniem i o tym już można było usłyszeć na sesji, że będziemy starali się wyjść do mieszkańców, naprzeciw oczekiwaniom, które formułują. Chcę przede wszystkim wydłużyć godziny funkcjonowania naszego urzędu, po to żeby osoby, które pracują, też mogły swoje sprawy załatwić, bo takie są postulaty. Później, w miarę możliwości również będziemy realizować te sprawy, które są już pozaczynane, bo nie zamierzam tu robić żadnej rewolucji, tylko kontynuować tę pracę, która już jest zaczęta. Przyjrzymy się na pewno zakresom obowiązków wszystkich pracowników i wtedy zadecydujemy, jak dalej to będzie wyglądało, bo chcemy oczywiście to wszystko poprawić i usprawnić, żeby mieszkańcy byli przede wszystkim z nas zadowoleni.

- 11 z 15 radnych zostało wybranych z list byłego wójta, pana Zamiara, a więc nie posiada Pan większości w Radzie Gminy Niechanowo, a ma Pan ofertę dla opozycji?
- Mam ofertę. Ofertę szerokiej współpracy, bo chcemy przede wszystkim pracować dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców. My będziemy współdziałać i dobre pomysły, mam nadzieję będą przez państwa radnych akceptowalne, ponieważ myślę, że w przeciwnym wypadku i to było widać na sesji dzisiaj, że są głosy niezadowolenia. Myślę, że mieszkańcy to będą podnosić, jeżeli dobre pomysły ktoś będzie negował, tak uważam.

- Dlaczego chce Pan, żeby sesje Rady Gminy Niechanowo były zwoływane w godzinach późno popołudniowych?
- Czy późno? Nie wiem, czy godziną 16.00 jest taką bardzo późną godziną. Na pewno w tych godzinach, tak jak dzisiaj. Teraz jest zima, to może wydaje się późno, ale myślę, że już w okresie bardziej już letnim, ta godzina 15.00 czy 16.00 będzie odpowiednia. Tak chcieli mieszkańcy i ja tego nie ukrywałem. Ja to przedstawiłem, bo widzę, że jest taka możliwość i z tym wychodzimy też dzisiaj naprzeciw naszym mieszkańcom.

- Przemeblował już Pan swoje życie zawodowe na nowo?
- Tak, tak, choć zostawiam Urząd Miasta i Gminy Trzemeszno, gdzie pracowałem 11 lat z wielkim bólem, ponieważ bardzo wiele się tam nauczyłem i zżyłem się ze wszystkimi osobami, które były mi zawsze przychylne, mimo różnic czasami w zdaniach, ale wiele sukcesów razem osiągnęliśmy, za co jestem bardzo wdzięczny. Dużo działaliśmy na rzecz lokalnej społeczności, a ponieważ pracowałem w inwestycjach, to realizowaliśmy tam kilka dużych inwestycji z czego jestem bardzo zadowolony, bo widząc radość tych dzieci, które mają szkoły zmodernizowane czy nowe hale sportowe, to nie ma nic piękniejszego.

- Życzę samych sukcesów na stanowisku wójta gminy Niechanowo
- Bardzo dziękuję.

5 komentarzy

 • Baśka
  Baśka niedziela, 25, listopad 2018 22:31 Link do komentarza Raportuj

  Zabawne, nagle teraz wszyscy sobie przypomnieli że jest coś takiego jak sesje rady gminy!! zastanawiające że wcześniej nikt nie przychodził, mimo że zapadały ważne decyzje. Wyczuwam chęć robienia szumu wokół niczego, trzeba wspomagać mało liczną opozycję :D przecież musi być głośno w mediach jaka to rada gminy jest niedobra a wójt wspaniały. Bo tylko wójt chce dobra dla mieszkańców, a każdy kto się jemu sprzeciwi jest skreślony na całej linii i trzeba go publicznie obsmarować. To jest właśnie nowe podejście tych, co chcą przychodzić na sesje

 • do  Baśka
  do Baśka niedziela, 25, listopad 2018 20:00 Link do komentarza Raportuj

  Poprostu ludzie przyszli bo chcieli widzieć jak głosuje nowa rada i zadać pytanie ,co jest normalne w demokracji,ale rada boi się widocznie pytań mieszkańców .NIE LĘKAJCIE SIĘ!!!!Mamy prawo patrzeć na ręce radnych teraz już tak będzie .Nie obrażaj wyborców i gości na sesji. Ps trzuskołoń też głosował za nowym wójtem....

 • Baśka
  Baśka niedziela, 25, listopad 2018 18:05 Link do komentarza Raportuj

  Niechanowo to nie jedyna miejscowość w gminie. Ale widzę, że mieszkańcy Niechanowa i Cielimowa (bo tam nowy wójt miał największe poparcie) teraz się rozpanoszyli i myślą, że wszystko trzeba ustawiać pod nich. Również sesje. A głównymi uczestnikami sesji są radni jakby nie wszyscy wiedzieli. Stąd to im w pierwszej kolejności ma pasować termin i godzina. Co do dużej frekwencji na poerwszej sesji- chyba nie muszę mówić z czego wynikała. Przyszli zwolennicy nowego wójta, żeby narobić szumu. Poczuli się teraz ważni hehe :-) Pępki świata. Byleby rzucać oszerstwa w stronę radnych.

 • bernard
  bernard sobota, 24, listopad 2018 23:22 Link do komentarza Raportuj

  Ale głupoty pleciesz przejdź sie po Niechanowie i posłuchaj co ludzie myślą o sesjach nie można ich robić tylko dla radnych,nie wiem z kim rozmawiasz ale pewnie tylko ze zwolennikami byłego wójta . Popatrz ile było ludzi na ostatniej sesji nigdy tyle nie było i ile odsłon na you tube poprostu ludzie chcą widzieć co się dzieje w gminie i tyle w temacie.ps nie ebądź stronnicza ....

 • Mieszkanka
  Mieszkanka piątek, 23, listopad 2018 07:22 Link do komentarza Raportuj

  panie wojcie...nie jestem ani pana zwolennikiem... ani przeciwnikiem... ale jak czytam i słucham kolejny raz pana wypowiedzi to mam pewnosc, ze coś jest nie tak... pracuję w sklepie, dużo rozmawiam z ludźmi i jeszcze żaden z mieszkańców nie był za zmiana godzin sesji... czyżby rozmawiał pan tylko z wąskim gronem swoich zwolenników (z sąsiadami i kolegami ze straży...) i również ich pan zaprasza na sesje aby zrobili szum jakiego jeszcze w tej spokojnej gminie nie było?
  prosze również powiedziec publicznie jakie to są wg pana dobre pomysły bo tylko mówi pan że mieszkańcy mają dobre pomysły (mnie o zdanie nikt nie pytał). czy to są pomysły dobre dla pana zwolenników? bo można przedstawiać pomysły i propozycje, ale dla jednych będzie to dobry pomysł a dla innych zly. proszę nie generalizować i nie przesłaniać się opinią mieszkańców!!!! tu trzeba pracować a nie tylko cytować rzekome i wątpliwe sugestie mieszkańców... mam nadzieję że pana postawa się zmieni...bo na razie wyglada to jakby mieszkancy rządzili gminą a nie wójt...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.