Logo
Wydrukuj tę stronę

Michał Glejzer ponownie przewodniczącym Rady Miasta Gniezna!

Wyróżniony Michał Glejzer ponownie przewodniczącym Rady Miasta Gniezna!

O godz. 14.00 w Starym Ratuszu rozpoczęła się I sesja Rady Miasta Gniezna kadencji 2018 – 2023. W porządku obrad m.in. ślubowanie radnych i prezydenta Gniezna, Tomasza Budasza oraz wybór przewodniczącego Rady Miasta. Zgodnie z przewidywaniem przewodniczącym został Michał Glejzer, który pełnił tę funkcję również w minionej kadencji.


Dzisiejszą, pierwszą w nowej kadencji, sesję Rady Miasta otworzył najstarszy radny, Aleksander Ditbrener z Prawa i Sprawiedliwości. Po złożeniu ślubowania przez radnych i nowego-starego prezydenta Gniezna, Tomasza Budasz, dokonano wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej.

Jedynym kandydatem był Michał Glejzer, radny z Bloku Tomasza Budasz (PO+SLD+Nowoczesna), który tę funkcję pełnił także w minionej kadencji. Warto dodać, że M. Glejzer jest radnym nieprzerwanie od 2006 r. Kandydaturę Michała Glejzera poparło 22 radnych, a jeden był przeciw. 

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/11/19/FS_IMAG0518.jpg

Po przejęciu prowadzenia obrad przez nowo wybranego przewodniczącego, dokonany zostanie też wybór wiceprzewodniczących Rady. Na te funkcje zgłoszono: Bogusławę Młodzikowską i Zdzisława Kujawę (oboje z drużyny prezydenta T. Budasza) i Marka Bartkowicza z Prawa i Sprawiedliwości.

Szeroka relacja z dzisiejszej sesji już wkrótce.
Informacjelokalne.pl