Logo
Wydrukuj tę stronę

Dyrektor gnieźnieńskiego szpitala odpowiada Piotrowi Gruszczyńskiemu

Wyróżniony Dyrektor gnieźnieńskiego szpitala odpowiada Piotrowi Gruszczyńskiemu

Wczoraj informowaliśmy, że przyszły starosta Piotr Gruszczyński zaapelował w liście otwartym do Krzysztofa Bestwiny, dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski, o wstrzymanie się z zawieraniem nowych umów o pracę oraz umów inwestycyjnych.


Dzisiaj nadeszła odpowiedź od dyrektora K. Bestwiny. Oto jej treść:
- W odpowiedzi na Pana maila z dn. 08.11.2018r. zawierającego prośbę o wstrzymanie się z zawieraniem nowych umów o pracę oraz umów inwestycyjnych informuję, że zgodnie z zakresem obowiązków określonych w mojej umowie o pracę na stanowisku dyrektora Szpitala w Gnieźnie, zobowiązany jestem do podejmowania wszelkich decyzji wynikających z uprzednich planów oraz bieżących potrzeb szpitala w celu zapewnienia jego działalności.

Głównym zadaniem szpitala jest prowadzenie działalności medycznej określonej umową z WOW NFZ zgodnie z wymogami zapewnienia jakości, ciągłości i kompleksowości świadczeń zdrowotnych. Umowa z NFZ nie przewiduje możliwości zawieszenia działalności szpitala związanej ze zmianami personalnymi w organach założycielskich szpitali.

Zgodnie z przyjęta przez Pana formą komunikacji w postaci listu otwartego, informuję, że niniejszą odpowiedź przesyłam także do gnieźnieńskich mediów.
Informacjelokalne.pl