http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Możemy zmieniać nasz powiat w duchu dialogu i porozumienia”

Wyróżniony „Możemy zmieniać nasz powiat w duchu dialogu i porozumienia”

Zakończyły się wybory samorządowe 2018. Zwyciężyła demokracja, bo coraz więcej z nas skorzystało ze swego konstytucjonalnego prawa i uwierzyło, że za pośrednictwem karty wyborczej można dokonywać dobrych wyborów.


- W imieniu własnym i KKW SLD Lewica Razem serdecznie dziękuję za oddane 21.983 głosy na moją osobę do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz 5.485 głosów na kandydatów z listy nr 5 do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Mandaty radnych uzyskali Robert Andrzejewski, Telesfor Gościniak i Jacek Kowalski – mówi Tadeusz Tomaszewski. - Wspólnie z radnymi Koalicji Obywatelskiej (PO+N) i innymi klubami możemy zmieniać nasz powiat w duchu dialogu i porozumienia – dodaje.

Dalej T. Tomaszewski podkreśla, że cieszy się ogromnie z faktu tak znaczącego zwycięstwa Pana Prezydenta Tomasza Budasza i jego zespołu. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest sygnatariuszem szerokiego porozumienia obywatelskiego, w ramach którego mandaty radnych Rady Miasta otrzymali Jan Budzyński, Stanisław Dolaciński, Marcin Jagodziński, Zdzisław Kujawa, Tadeusz Purol. - Trzeba teraz to poparcie społeczne przekuć na realizację zapowiedzi wyborczych dalej zmieniając miasto i powiat w celu poprawy warunków życia mieszkańców oraz rozwoju gospodarczego – zaznacza.

- Dla mnie w Sejmiku najważniejsze będzie zabieganie o szpital „Dziekanka”, infrastrukturę drogową, zwiększanie aktywności instytucji kultury na rzecz społeczności lokalnych, wprowadzenie bezpłatnych przejazdów Kolejami Wielkopolskimi dla młodzieży szkolnej i studentów oraz walka o czyste powietrze i nowe  programy aktywizacji seniorów. Jest wiele spraw, nie da się wszystkiego zrealizować tuż po wyborach. Mam świadomość ograniczeń budżetowych, ale łącząc wysiłek samorządów gminnych, powiatowych i województwa oraz w wielu obszarach rządu można szybciej osiągać zakładane cele. Będę konsultował priorytety z gospodarzami gmin i powiatów oraz organizacjami pozarządowymi i gospodarczymi – deklaruje T. Tomaszewski.

3 komentarzy

 • zxcv
  zxcv sobota, 27, październik 2018 19:58 Link do komentarza Raportuj

  juz wiecej obłudy jak w pisjie to nigdzie nie ma.szacunek dla obu panów

 • Wyborca
  Wyborca piątek, 26, październik 2018 08:16 Link do komentarza Raportuj

  I jakie to obłudne,nie tak dawno Pan Tomaszewski krytykował koalicję PO i Nowoczesna a teraz ...buduje nową z w/w i SLD , ale spokojnie przezimuje w Sejmiku a na jesień w przyszłym roku start do Sejmu...

 • wicek
  wicek czwartek, 25, październik 2018 20:43 Link do komentarza Raportuj

  Nie ma jak to stary twardy beton

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.