http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„W ludziach podzielających mój zapał widzę szansę dla gminy”

Wyróżniony „W ludziach podzielających mój zapał widzę szansę dla gminy”

Artur Hańczak, 43 lata, mieszkaniec Przysieki, w niedzielnych wyborach na wójta gminy Mieleszyn pokonała dotychczasowego, wieloletniego gospodarza tej gminy, Janusza Kamińskiego stosunkiem głosów 882 do 844. Nowemu wójtowi zadaliśmy trzy pytania.


- Co jako wójt w pierwszej kolejności chciałby Pan zrobić w gminie Mieleszyn?
- Myślę że, w pierwszej kolejności chciałbym uzupełnić swoją wiedzę na temat obecnej sytuacji w naszej gminie. Pozwoli mi ona na lepsze zrozumienie problemów oraz stworzenie planu działania. Jako nowa osoba na tym stanowisku muszę również poznać wszystkich swoich współpracowników i zapoznać się z dokumentacją obecnych projektów.

- Jak chce Pan pobudzić tę gminę, która ma ogromny potencjał, od wielu lat niewykorzystywany, stąd zapewne wyborcy zagłosowali na Pana bo uznali, że nadszedł czas na zmiany?
- Zawsze byłem społecznikiem i to w ludziach podzielających mój zapał widzę szansę dla gminy. Wierzę że wiele takich osób znajduje się wśród mieszkańców i to im w pierwszej kolejności należy dać szansę wypowiedzenia się i przekucia ich pomysłów w pracę radnych i sołtysów. Osoby te będą z czasem aktywizowały coraz szersze kręgi włączając je w życie gminy. Chciałbym aby projekty dla gminy miały swój początek właśnie wśród mieszkańców, a znajdowały swój finał w postaci wspólnie z radnymi wypracowanych projektów uchwał. Do takiego sposobu pracy potrzebny jest dialog między wszystkimi stronami i dołożę wszelkich starań aby tak właśnie się stało, zgodnie z moimi zapewnieniami jakie złożyłem mieszkańcom w trakcie kampanii wyborczej.

- Co by Pan chciał przekazać mieszkańcom gminy Mieleszyn?
- Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom gminy Mieleszyn, którzy wzięli udział w Wyborach Samorządowych 2018 a w szczególności moim wyborcom, którzy oddali na mnie swój głos pomimo obaw jakie wiążą się ze zmianami. Bardzo cieszy mnie fakt, iż obdarzyli mnie Państwo zaufaniem udzielając swego poparcia i powierzając mi funkcję Wójta Gminy Mieleszyn.
Dziękuję również za to, że obdarzyliście zaufaniem kandydatów na radnych startujących z KWW „Zgoda i Porozumienie”.
Słowa wdzięczności kieruję także do tych, którzy w osobistych kontaktach dodawali mi otuchy i wspierali w trudnym okresie kampanii wyborczej. Państwa udział w wyborach jest wyrazem zainteresowania, zaangażowania i troski o losy naszego Wspólnego Dobra jakim jest Gmina Mieleszyn.
Udzielone poparcie traktuję jako duże wyzwanie do służby Państwu. Swoim postępowaniem będę starał się łączyć Wszystkich Mieszkańców, niezależnie od tego, czy wzięli udział w wyborach, czy nie i niezależnie od tego jak głosowali. Kredyt udzielonego zaufania postaram się spłacić codzienną, wytrwałą i roztropną pracą, aby nasza Mała Ojczyzna była piękniejsza, a przeprowadzone działania pomagały Państwu w codziennym życiu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.