http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Arena Łubowo – najpiękniejsze centrum widowiskowo-sportowe w regionie?

Wyróżniony Arena Łubowo – najpiękniejsze centrum widowiskowo-sportowe w regionie?

Władze Gminy Łubowo zaprezentowały projekt koncepcyjny budowy centrum widowiskowo-sportowego wraz z pomieszczeniami biblioteki oraz ośrodka rehabilitacji.


Jak wynika z przekazanych informacji, centrum miałoby pełnić funkcje sali sportowej, widowiskowej oraz funkcjonować jako miejsce eventów, spotkań a także stanowić nową siedzibę biblioteki gminnej oraz ośrodka rehabilitacji.

W pierwszym rozwiązaniu, które prezentujemy - za zgodą władz gminy Łubowo - skupiono się na stworzeniu miejsca maksymalnie funkcjonalnego, uniwersalnego oraz taniego w eksploatacji a zarazem atrakcyjnego pod względem oferty i rozwiązań architektonicznych.

Przypomnijmy, że pełnowymiarowa hala sportowa zostanie zlokalizowana przy boisku piłkarskim w Łubowie, znajdującym się tuż za Urzędem Gminy. – Decyzja jest taka, że za tym pasem zieleni, chcemy zbudować halę sportową. Wówczas będzie to jeden piękny i nowoczesny kompleks sportowy – wskazuje Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Budowa hali widowiskowo-sportowej będzie swoistym ukoronowaniem sportowych inwestycji w gminie Łubowo, aczkolwiek znając nowoczesne pomysły wójta gminy, nie można wykluczyć kolejnych sportowych inwestycji.

W kończącej się kadencji, w ramach inwestycji w sport i kulturę fizyczną, na terenie gminy Łubowo powstały m.in. sale sportowe w Owieczkach i Lednogórze oraz pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz piękna, sześciotorowa bieżnia w Łubowie, która służy zarówno placówkom oświatowym, jak i wszystkim chętnym chcącym uprawiać lekką atletykę.

1 komentarz

  • Jakobian
    Jakobian piątek, 19, październik 2018 17:22 Link do komentarza Raportuj

    Projekt wygląda imponująco, ale trochę nie podoba mi się wybrana lokalizacja. Rozumiem że razem z boiskiem za UG stworzą jedną całość, lecz wydaje mi się że taki ośrodek powinien być bardziej w centrum. Proponowany teren jest zbyt mocno schowany

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.