http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzy miliony złotych dla szpitala

Wyróżniony Trzy miliony złotych dla szpitala

To kolejne dofinansowanie z budżetu centralnego na rzecz Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. W poniedziałkowe przedpołudnie politycy Prawa i Sprawiedliwości w obecności swoich kandydatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego przekazali informację o środkach przyznanych po raz trzeci z budżetu państwa.


Informację przekazano na krótkim briefingu prasowym w siedzibie partii rządzącej w Gnieźnie. – Informacja jest dobra, bo premier podjął decyzję o przyznaniu 3 milionów złotych na budowę szpitala w Gnieźnie – mówi Witold Czarnecki, szef  struktur wojewódzkich Prawa i Sprawiedliwości w Wielkopolsce. – My oczywiście z radością przyjmujemy każde miliony na dofinansowanie przedsięwzięcia, jakim jest rozbudowa i wyposażenie tego szpitala. Te konkretne 3 miliony zostaną przeznaczone na wyposażenie bloku operacyjnego, który planujemy oddać w najbliższym czasie – dopowiada błyskawicznie Ewa Jachimczyk, lekarz pediatra i zastępca dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, a także kandydatka do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z list PiS-u.

– To już jest drugie wsparcie tak naprawdę, bo pierwsze to była inicjatywa poselska w ramach budżetu i 2 700 000 zł już otrzymaliśmy, a więc w tym roku to jest razem 5 700 000 zł i warto chwalić się tym, bo niestety niektórzy nie dostrzegają tych plusów, tylko szukają minusów – zauważa Krzysztof Bestwina, dyrektor ZOZ w Gnieźnie. – I to podniesie nam łączną kwotę dofinansowań zewnętrznych, którą udał się nam pozyskać na przestrzeni 4 lat do wysokości 28 milionów złotych – dodaje K. Bestwina.

– To jest naprawdę bardzo radosna i oczekiwana informacja, bo wysiłek powiatu gnieźnieńskiego, jeżeli chodzi o rozbudowę tego szpitala jest ogromny. To jest bardzo radosna wiadomość na koniec tej kadencji, która podsumowuje nasze działanie, jeżeli chodzi o szpital, a wszyscy ci którzy liczą na to, że coś złego dzieje się ze szpitalem, to się przeliczą, bo szpital jest w dobrej kondycji – uważa Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieńska.

Spotkanie z dziennikarzami podsumowywał dziś poseł Zbigniew Dolata: – Toczy się kampania wyborcza i bardzo wielu kandydatów, formacje opozycyjne w swoich programach umieściły rozbudowę tego szpitala i każdy chce teraz szpital budować, pozyskiwać środki, szkoda tylko, że nie robili tego wtedy, kiedy rządzili, bo wtedy mieli władzę w Warszawie, w Urzędzie Marszałkowskim, w powiecie i w mieście. Jakoś wtedy nie słyszeliśmy o sukcesach w rozbudowie tego szpitala – komentuje Zbigniew Dolata, szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie. – Myślę, że Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, który tworzą samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że jesteśmy skuteczni, a my wspólnie z panem posłem Witoldem Czarneckim pokazaliśmy, że potrafimy przekonująco przedstawiać argumenty mieszkańców naszego powiatu o tym, że dofinansowanie tego szpitala jest niezbędne i że budowa tego szpitala jest niezbędna. Wybór kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na radnych powiatowych, na kolejne 5 lat kadencji to jest wybór najlepszy, bo gwarantuje dokończenie tej budowy – nawołuje.

1 komentarz

  • cha cha
    cha cha środa, 14, listopad 2018 14:27 Link do komentarza Raportuj

    no i poszły konie po betonie..... wygrali, ale jeszcze na tym zdjęciu o tym nie wiedzą...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.