http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydatów do Rady Powiatu!

Wyróżniony Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydatów do Rady Powiatu!

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listy kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Na zwołanej przed budującym się nowym szpitalem przy ulicy 3 Maja konferencji zaprezentowano część kandydatów. My publikujemy dziś pełne zestawienia list partii we wszystkich pięciu okręgach wyborczych, w których do zdobycia jest łącznie 27 mandatów.


Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, czyli ugrupowania obecnie współrządzącego w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego ma zmienić aktualną sytuację o tyle, żeby uzyskać większość potrzebną do rządzenia samodzielnego. – Przez ostatnie 4 lata udowodniliśmy, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość już przedstawia propozycje programowe w kampanii wyborczej, to te propozycje potem realizuje, dlatego nieprzypadkowo tłem spotkania dzisiejszego jest szpital, czyli największa inwestycja w historii powiatu, którą zapowiadaliśmy w 2014 roku – przypomina Zbigniew Dolata, poseł i szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gnieźnieńskim, który przedstawił dziś swoich kandydatów. – Ta inwestycja jest teraz realizowana; 61 milionów złotych to koszt całkowity, a stopień zaawansowania to jest ponad 40 milionów złotych i z tego ponad połowa są środkami pozyskanymi z zewnątrz, to przede wszystkim dzięki licznym dotacjom rządowym i ministerialnym. W związku z tym ten budżet powiatu, który miał ogromne kłopoty, żeby koszty tej inwestycji udźwignąć, dzięki właśnie tym dotacjom mogliśmy potem przeznaczać jego środki na inne cele, jak: MOS, drogi, eSTeDe, Centrum Kształcenia Praktycznego – dodaje Z. Dolata.

– Listy mamy silne i zrównoważone, jeśli chodzi o parytet, to mamy 20 mężczyzn (tj. 54 proc.) i 17 kobiet (tj. 46 proc.) Głosowanie na naszych kandydatów, to jest gwarancja, że ten szpital zostanie dokończony i że ten szpital będzie się rozwijał i że wykorzystamy wszystkie możliwości rozwojowe. Chcemy skupić swoją uwagę na drogach i tutaj zapowiadamy, że jeżeli chodzi o następną kadencję, to jak dokończymy ten szpital, a to nastąpi w ciągu dwóch lat 2019/2020, w kolejnych latach będziemy skupiać się głównie na inwestycjach drogowych i oświatowych. Apeluję do wszystkich mieszkańców, do tych nawet, którzy mają jakieś wątpliwości, co do naszej formacji, żeby brali pod uwagę to co naprawdę zrobiliśmy – nawołuje poseł PiS.

Liderką na jednej z list w samym Gnieźnie jest obecna starosta Beata Tarczyńska, która pracowała w samorządzie powiatowym po raz pierwszy. – Były momenty burzliwe w tej kadencji, ale efekty są a ja chciałabym dokończyć to, co zaczęliśmy w tej kadencji, mam przede wszystkim na myśli tutaj szpital i jeżeli wyborcy tylko pozwolą, to będziemy to kończyć w kadencji następnej, dlatego zdecydowałam się ponownie kandydować do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – zapowiada B. Tarczyńska.

– Poprzednia kadencja nie była nacechowana wieloma inwestycjami, a my dzisiaj stojąc przed państwem możemy powiedzieć z dumą, że zrealizowaliśmy większość przedstawionego 4 lata temu programu wyborczego, poza sukcesami już wymienionymi przez posła Dolatę, jest także uruchomienie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w wyremontowanych wnętrzach budynku przy ulicy Gdańskiej czy budowa hali sportowej przy ulicy Sobieskiego – zauważa Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, lider drugiej listy miejskiej.

Ważnym miejscem walczenia o głosy wyborców będą okręgi pozamiejskie, na terenie których ma dojść w nowej kadencji do wielu inwestycji drogowych. – To już pokazaliśmy w obecnej kadencji, że zwiększyliśmy o 100 proc. nakłady na drogi w porównaniu do poprzedniej kadencji, a w przyszłej kadencji zakładamy, że uda się zrobić dużo więcej, bo rysują się programy, z których będzie można korzystać – mówi Andrzej Kwapich, przewodniczący klubu radnych Rawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego.

Prawo i Sprawiedliwość wkrótce zamierza także zorganizować specjalną konferencję, na której zaprezentuje swój pełen program wyborczy.

Okręg nr 1 –  Stare Miasto
Marcin Makohoński, Monika Twardowska, Natasza Szalaty, Mariola Ilnicka, Krzysztof Kanoniczak, Szymon Fajfer, Aleksandra Ciesielska, Zygmunt Kapeliński, Piotr Kujawski

Okręg nr 2 – os. Winiary i os. Tysiąclecia:
Beata Tarczyńska, Tadeusz Pietrzak, Ewa Jachimczyk, Elżbieta Fischer, Wojciech Romaszkiewicz, Bogumił Bielecki, Jan Klawiter, Maria Chwiałkowska-Grygiel

Okręg nr 3 – gm. Trzemeszno:
Leszek Figaj, Zofia Stachowiak, Wojciech Bogusiewicz, Michał Hajduk, Danuta Humańska

Okręg nr 4 – gm. Gniezno, Witkowo, Czerniejewo, Niechanowo:
Andrzej Kwapich, Zbigniew Bręklewicz, Lidia Pietrzak, Janusz Grzyb, Wiesław Lewandowski, Karolina Kiełpińska, Danuta Zdrojewska, Marianna Paluszyńska, Grzegorz Sip

Okręg nr 5 – gm. Kłecko, Łubowo, Kiszkowo, Mieleszyn:
Maciej Łykowski, Jarosław Pawlicki, Aneta Maria Szafran, Joanna Zdrojewska, Marcin Powałowski, Jadwiga Nowak

7 komentarzy

 • Zenon
  Zenon sobota, 15, wrzesień 2018 10:23 Link do komentarza Raportuj

  Patrząc na komentarze pod tym artykułem a komentarzami pod artykułem o koalicji prezydenta Budasza widać inny poziom dyskusji. Tutaj rzadko kto atakuje kandydatów PiS -u a tam fala ordynarnego hejtu. Widać różnice w poziomie dyskusji i kultury politycznej ,której brakuje zwolennikom PiS -u. Widać inne wychowanie ...

 • Czytelnik
  Czytelnik piątek, 14, wrzesień 2018 21:26 Link do komentarza Raportuj

  Tylko PiS w tym Gnieźnie może dużo zmienić. Platforma się rozpada, pouciekali pod inne szyldy i myślą, że nikt ich nie rozpozna.

 • Antek Malec
  Antek Malec piątek, 14, wrzesień 2018 18:59 Link do komentarza Raportuj

  Szpital to dobry przykład, że PiS-owi się chciało go robić, a PO przez 4 lata nic w tej materii nie zrobił. Głosuję na PiS!

 • PSL=ZSL
  PSL=ZSL piątek, 14, wrzesień 2018 18:57 Link do komentarza Raportuj

  PiS może rządzić w powicie, nie mam nic przeciwko temu, ale nie z PSL, bo ludowy nic przez te 4 lata nie wnieśli. Oprócz stanowisk...

 • Olo
  Olo piątek, 14, wrzesień 2018 16:20 Link do komentarza Raportuj

  Kilku kandydatów dobrze znanych w swoich gminach i zasłużonych ciekawymi działaniami dla gmin. Warto ich poprzeć.

 • Aneta Mądra
  Aneta Mądra piątek, 14, wrzesień 2018 16:17 Link do komentarza Raportuj

  Stawiam, że 10 mandatów zdobędziecie - o więcej będzie ciężko. Powodzenia

 • Obserwator
  Obserwator piątek, 14, wrzesień 2018 16:06 Link do komentarza Raportuj

  Brawo PiS! Czekamy na dobry wynik!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.