http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozpoczął się remont ul. Laubitza

Wyróżniony Rozpoczął się remont ul. Laubitza

Rozpoczęła się przebudowa ul. Laubitza w Gnieźnie. Pierwszy etap prac, polegający na budowie kanalizacji deszczowej i wymianie nawierzchni jezdni ma zakończyć się w ostatnich dniach października.


Przebudowa ulicy odbędzie się na odcinku od ul. Sikorskiego do drogi 06 KD (przy drodze prowadzącej do kościoła pw. Bł. Bogumiła). W pierwszym etapie prac wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni jezdni oraz dobudowany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej. W poniedziałek 30 lipca, wykonawca rozpoczął prace związane z frezowaniem nawierzchni. W czasie remontu obowiązuje zmieniona organizacja ruchu i nastąpią czasowe utrudnienia. Pierwszy etap zakończy się w ostatnich dniach października. W drugim etapie wybudowana zostanie ścieżka rowerowa dwukierunkowa o szerokości 2 m i długości 362 m. Powstanie także ponad 101 miejsc postojowych, chodniki i pasy zieleni. Drugi etap prac zakończy się w styczniu 2019 r.

Parametry techniczne inwestycji:
- jezdnia z betonu asfaltowego o szerokości 6,50 m na długości 354,50 m,
- obustronny ściek na długości 141,00 m,
- zatoki postojowe o szerokości 2,50 m i 5,00 m w ilości 101  miejsc postojowych, w tym 5 stanowisk dla osób niepełnosprawnych,
- ścieżka rowerowa dwukierunkowa o szerokości 2,00 m na długości 362,00 m,
- chodnik o szerokości od 1,50 m do 2,00 m na długości 401,00 m z betonu asfaltowego i z kostki Domino,       

Umowna wartość inwestycji wyniesie ponad 2 mln 640 tys. zł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.