http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Starostowie Dożynek Gminnych w Niechanowie już znani!

Wyróżniony Starostowie Dożynek Gminnych w Niechanowie już znani! Fot. Wojciech Leszczyński

30 sierpnia br odbędą się Dożynki Gminne w Niechanowie. Komitet Dożynkowy zaproponował aby tegorocznej ceremonii dożynkowej przewodniczyli Joanna Menes i Karol Marciniak. Dzisiaj Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo wspólnie z Zdzisławem Sikorą, przewodniczącym Rady Gminy Niechanowo i Marią Kierzek – Przewodniczącą Komisji Rolnictwa Rady Gminy Niechanowo udali się do wytypowanych przez Komitet osób aby zaproponować im objęcie funkcji Starościny i Starosty Dożynek.

 


Pani Jaonna wspólnie z mężem Wojciechem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w miejscowości Jarząbkowo. Blisko 25-hektarowe gospodarstwo ukierunkowane jest na  hodowlę bydła opasowego. W gospodarstwie uprawiane są kukurydza, pszenica i buraki cukrowe. Nasza Starościna jest mamą dwójki dzieci.

Starosta Dożynkowy Pan Karol Marciniak  wspólnie  z żoną Kamilą posiada 42-hektarowe gospodarstwo rolne w Karsewie. Grunty orne wchodzące w skład gospodarstwa położone są na terenie trzech gmin: Niechanowo, Witkowo i Września.  Starosta tegorocznych Dożynek jest również hodowcą bydła mlecznego. Uprawy to przede wszystkim zboża i kukurydza. Pan Karol jest ojcem dwóch synów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.