http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Posłanka apeluje o otwartość na cudzoziemców i dialog międzykulturowy

Wyróżniony Posłanka apeluje o otwartość na cudzoziemców i dialog międzykulturowy

- W ostatni poniedziałek w Gnieźnie, w jednym z lokali w centrum miasta, doszło do ataku na tle narodowościowym na obywateli Maroka. Napastnicy nie przebierali w słowach,  wzmocnili komunikat wulgaryzmami,  podjęli także próbę zastraszenia obcokrajowców, kierując w ich stronę przyniesioną wiatrówkę. Wykrzykiwane było hasło „Polska dla Polaków”, interweniowała policja, napastnicy trafili do aresztu i na szczęście, nikomu nic się nie stało – mówi poseł Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.


- Pozostał jednak niepokój i wiele pytań o losy ideałów wolności, tolerancji i otwartości wobec innych nacji, wielowiekowej tradycji, z której do niedawna jeszcze mogliśmy być dumni – dodaje.

Dalej posłanka Nowoczesnej zaznacza, że ma nadzieję, iż nie nastąpił kres zgodnego współistnienia różnych narodowości i wyznań na polskiej ziemi oraz nie wzrosło zagrożenie falą nienawiści wobec wszystkich, którzy inaczej myślą, czują i wyglądają.

- Chciałabym wierzyć, że tak nie jest, że poniedziałkowa napaść to był głupi, bezmyślny incydent. Dlatego nie można zostawić tej sprawy bez komentarza i oceny.  Trzeba ten incydent zdecydowanie napiętnować, powiedzieć STOP! W tym zakresie nie wolno niczego zostawiać przypadkowi. Należy reagować na wszelkie przejawy ksenofobii i uświadamiać wynikające z nich zagrożenia - podkreśla. - Musimy pozostać otwarci na świat, na cudzoziemców żyjących w naszym mieście i w naszym kraju. Dlatego też, apelujemy o podejmowanie wszelkich działań edukacyjnych, promujących otwartość na cudzoziemców, chęć porozumienia i dialog międzykulturowy! Nie dopuśćmy do eskalacji takich zachowań! - zaznacza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.