http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Polityczne bomby wyborcze! Sensacje, skandale, niespodzianki!

Wyróżniony Polityczne bomby wyborcze! Sensacje, skandale, niespodzianki!

Dlaczego prezydent Tomasz Budasz może przegrać wybory? Jaki sprytny plan wyborczy ma gnieźnieńska Lewica? Niespodziewany kandydat Prawa i Sprawiedliwości na starostę? Czy Ziemia Gnieźnieńska będzie „czarny koniem” przyszłorocznych wyborów? Co dalej z Polskim Stronnictwem Ludowym? Dlaczego Piotr Gruszczyński na długo zapamięta wybory samorządowe 2018 roku? Z jakiego powodu Nowoczesnej marzy się fotel wiceprezydenta Gniezna? Jaki wpływ na gnieźnieński układ polityczny ma gra w badmintona? - na te i wiele innych pytań odpowie cykl artykułów i analiz politycznych, które już wkrótce pojawią się na łamach portalu informacjelokalne.pl!


Już niecały rok do wyborów samorządowych, które zaplanowano na listopad 2018 roku. Za jedenaście miesięcy kilkudziesięciu samorządowców opuści swoje stanowiska, by w radach ustąpić miejsca nowym lub by wrócić po wyborach na inne, bardziej eksponowane fotele.

Kampania wyborcza – jak mówi klasyk – trwa od trzech lat. Zaczęła się dzień po wyborach samorządowych w 2014 roku. Najwięcej emocji budzi walka o gabinet Prezydenta Miasta Gniezna? Czy ponownie zasiądzie w nim Tomasz Budasz? Taką informacją bombardowani są mieszkańcy Gniezna od wielu miesięcy. Okazuje się jednak, że może być zupełnie inaczej... Obecnego prezydenta Gniezna może bowiem zgubić i sprawić, że przegra wybory... Co? Odpowiedź na to pytanie już wkrótce.

Emocje w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego – można rzec – to niekończąca się opowieść. W latach 2010 – 2014 Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej były atakowane, często bardzo brutalnie, przez Prawo i Sprawiedliwość i Ziemię Gnieźnieńską. Od trzech lat role się odwróciły – to PO i SLD nie szczędzi krytyki koalicji PiS – ZG – PSL. Jedni zapomnieli jak to było, gdy role były odwrócone. A co nas czeka w kampanii wyborczej do Rady Powiatu w 2018 roku? Zapowiada się walka na śmierć i życie! Już dzisiaj wiadomo, że pewne formacje będą prowadzić „czarny PR” by zdyskredytować swoich konkurentów! Nie zabraknie wulgarnego i knajackiego języka, który – niestety – pojawi się w kampanii!

Przyszłoroczne wybory samorządowe zapowiadają się niezwykle ciekawie, nie będzie brakowało sensacji politycznych i obyczajowych (z naszych nieoficjalnych źródeł wiemy, że i takie metody będą wykorzystywane), nie zabraknie zaskakujących transferów kadrowych, jak również niecodziennych deklaracji programowych! Będą to wybory, jakich jeszcze w historii powiatu gnieźnieńskiego nie przeżywaliśmy! Dla wielu zaś będzie to ostatni dzwonek, by zapisać się jeszcze w historii lokalnego samorządu. Później pozostanie już tylko polityczny śmietnik...

Dlatego jeszcze w grudniu na łamach portalu informacjelokalne.pl pojawi się cykl analiz i artykułów, które będą odpowiadały na wiele pytań m.in. Dlaczego prezydent Tomasz Budasz może przegrać wybory? Jaki sprytny plan wyborczy na gnieźnieńska Lewica? Niespodziewany kandydat Prawa i Sprawiedliwości na starostę? Czy Ziemia Gnieźnieńska będzie „czarny koniem” przyszłorocznych wyborów? Co dalej z Polskim Stronnictwem Ludowym? Dlaczego Piotr Gruszczyński na długo zapamięta wybory samorządowe 2018 roku? Z jakiego powodu Nowoczesnej marzy się fotel wiceprezydenta Gniezna? Jaki wpływ na gnieźnieński układ polityczny ma gra w badmintona?

Ten cykl to efekt wielu spotkań i rozmów z politykami i działaczami samorządowymi w naszym powiecie, to efekt „wypływania” z wielu biur ciekawych dokumentów przygotowywanych na przyszłoroczne wybory, to w końcu ciekawe spotkania z radnymi i działaczami partyjnymi, spotkania, których „oficjalnie nigdy nie było”. Nie zabraknie też przecieków z nieformalnych rozmów lokalnych polityków, rozmów o potencjalnych koalicjach. Jak się okazuje żadna lokalna partia nie jest monolitem...

Już dzisiaj zapraszamy do lektury! Pierwszy artykuł pojawi się na przełomie grudnia i stycznia, a ostatni pojawi się w styczniu 2018 roku.

11 komentarzy

 • MARCIN MAJEWSKI
  MARCIN MAJEWSKI środa, 20, grudzień 2017 14:11 Link do komentarza Raportuj

  NIE ZMIENI SIĘ NIC DO MOMENTU AŻ WSZYSCY LUDZIE KTÓRZY ŻYJĄ DOOKOŁA NAS NIE ZROZUMIEJĄ ŻE TO NIE WAŻNE CZY CI CZY CI CZY TAMCI
  MUSZĄ ZOSTAĆ WYBRANI NOWI Z NOWYMI POMYSŁAMI Z NOWĄ ENERGIĄ DO DZIAŁANIA Z NOWĄ IDEĄ .....
  A NIE POGRĄŻENI W UKŁADACH GREMIACH TOWARZYSTWACH WSPÓLNEJ ADORACJI PODATNI NA ROZKAZY Z CENTRALI Z FRUSTROWANI SWOJĄ NIE MOCĄ
  A JAK BĘDZIE CI SIĘ DOSTANĄ A JAK NIE TO ICH SIĘ POUSTAWIA NA STANOWISKA
  NIECH WYGRA LEPSZY DLA GNIEZNA.

 • Zyga Orlinos
  Zyga Orlinos wtorek, 19, grudzień 2017 13:16 Link do komentarza Raportuj

  Wybory posprzątają lokalną scenę polityczną z nierobów i pozorantów!

 • Julian
  Julian poniedziałek, 18, grudzień 2017 15:39 Link do komentarza Raportuj

  Każda polityka to bagno. Uczestnicząc w kilku spotkaniach na radzie powiatu, przekonałem się, że nie chodzi im o dobro Gniezna i okolic, lecz o własne durne gierki. Kiedy pojawią się wreszcie kandydaci obywatelscy, nieskażeni partyjniactwem czy należeniem do jakiś stowarzyszeń politycznych?

 • Zygmunt Mirosław Wacław
  Zygmunt Mirosław Wacław czwartek, 14, grudzień 2017 23:02 Link do komentarza Raportuj

  Będzie ciekawie, jeśli okaże się, że w tych artykułach pojawią się te skandale obyczajowe o których aż huczy w samorządzie. Dla wielu może to oznaczać koniec kariery politycznej

 • Mira Miranowskaja
  Mira Miranowskaja czwartek, 14, grudzień 2017 21:32 Link do komentarza Raportuj

  Gnieźnieńska polityka to wielkie bagno

 • Kamil
  Kamil czwartek, 14, grudzień 2017 10:02 Link do komentarza Raportuj

  i zapomniałem dodać - Kujawa na starostę!

 • Kamil
  Kamil czwartek, 14, grudzień 2017 10:00 Link do komentarza Raportuj

  Gruszczyński na prezydenta!

 • marek
  marek czwartek, 14, grudzień 2017 09:56 Link do komentarza Raportuj

  ooooooooooooo to ale będzie się działo? Ciekawe kto na prezydenta ...

 • Marek Nowak
  Marek Nowak czwartek, 14, grudzień 2017 09:18 Link do komentarza Raportuj

  mam nadzieje ze lewica wroci do wladzy w powiecie, bo trzeba tam silnej reki i czas zrobic porzadek z niektorymi osobami.

 • ANTEK
  ANTEK czwartek, 14, grudzień 2017 09:16 Link do komentarza Raportuj

  OJ WIELU STRACI ZA ROK SWOJE PRZYWILEJE I APANAŻE A RODZINA STOŁKI W URZĘDACH

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.