http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Rodacy Bohaterom” - zbiórka darów dla Polaków na Kresach zakończona!

Wyróżniony „Rodacy Bohaterom” - zbiórka darów dla Polaków na Kresach zakończona!

Już po raz kolejny na terenie Gniezna odbywała się zbiórka darów dla kombatantów, Sybiraków oraz najbardziej potrzebujących Polaków na Kresach. Wyniki zbiórki, jak mówi koordynator akcji Paweł Ruszkiewicz, są imponujące. - Odzew mieszkańców Gniezna oraz zbiórka przeprowadzona w Bydgoszczy przez Annę Romanowską-Karpińską przerosły nasze oczekiwania. Serce rośnie - podkreśla P. Ruszkiewicz. Konwój z darami na Kresy pojedzie 14 grudnia.


- Zbiórka trwała 8 dni. Zainaugurowana została w niedzielę, 3 grudnia a zakończyła się 10 grudnia. Dary były zbierane codziennie w godzinach od  8.00 do 20.00 na terenie sklepu Piotr i Paweł w Gnieźnie – mówi Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen

Do paczek dla kombatantów, Sybiraków oraz najbardziej potrzebujących Polaków na Kresach przekazywane były produkty o długim terminie ważności, w tym kawa, herbata, słodycze, mąka, konserwy, makaron, cukier, ryż, kasza, olej itp. Wśród darów znalazły się też kartki z życzeniami na Boże Narodzenie oraz nowe książki dla dzieci. Z kolei dla dzieci polskich ze Szkółki Niedzielnej w Podbrodziu na Litwie przygotowano czekolady.

- Paczki, przygotowane w Gnieźnie, trafią w dniach 15-19 grudnia do kombatantów, Sybiraków i osób starszych na Litwie (Wilno, Święciany, Podbrodzie) oraz na Łotwie (Dyneburg, Krasław). Wyjazd planujemy w czwartek, 14 grudnia – dodaje P. Ruszkiewicz.

Akcję zbiórki oraz wyjazd z paczkami na Kresy organizują: Paweł Ruszkiewicz, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci.

Za pomoc w organizacji zbiórki dziękujemy następującym instytucjom: sklep Piotr i Paweł Gniezno, Drukarnia Majorczyk oraz Szkole Podstawowej nr7 w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.