http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Likwidacja schroniska młodzieżowego odłożona w czasie?

Wyróżniony Likwidacja schroniska młodzieżowego odłożona w czasie?

Dzisiaj podczas obrad Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, radni mieli zdecydować o zamiarze likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gnieźnie. Jak się jednak okazało, decyzja ta została odłożona do 21 grudnia.


- Działalność finansowa Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gnieźnie oparta jest na subwencji oświatowej oraz dochodach własnych z tytułu udzielanych usług noclegowych. W schronisku zatrudnionych jest 7 osób na 3,94 etatu. Środki finansowe jakie otrzymujemy z subwencji oświatowej na prowadzenie schroniska nie zabezpieczają działalności placówki, jak również Schronisko nie jest w stanie pokryć z wpływów pochodzących z usług noclegowych. W ciągu ostatnich lat daje się zauważyć spadek liczby udzielanych osobonoclegów. Spadek ten wiąże się ze zmniejszeniem ruchu turystycznego, szczególnie ilości organizowanych szkolnych wycieczek i obozów, kolonii i zielonych szkół. Na spadek liczby noclegów może też mieć wpływ niezbyt wysoki standard techniczny obiektu i jego wyposażenia. Wobec powyższego, że wpływy z usług jakie świadczy Schronisko oraz subwencja oświatowa nie równoważy minimalnych kosztów funkcjonowania obiektu, zasadnym jest likwidacja placówki – tak brzmiało uzasadnienie uchwały o zamiarze likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, którą dzisiaj mieli głosować radni.

Ostatecznie jednak uchwała ta została zdjęta z porządku obrad, ponieważ radni uznali, że należy jeszcze raz podjąć rozmowy w tej sprawie z prezydentem Gniezna. - Radni oczekują od prezydenta jeszcze raz przemyślenia tej decyzji i rozważenia sprawy przejęcia schroniska przez pana prezydenta. Dlatego radni dali czas panu prezydentowi do 21 grudnia – powiedział Jerzy Paweł Lubbe, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. - Osobiście uważam, że prezydent odmówi przejęcia schroniska, ale nadzieja umiera ostatnia – dodaje.

Więcej o tej sprawie napisaliśmy wczoraj tutaj.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.