http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bomba ekologiczna pod Czerniejewem!

Wyróżniony Bomba ekologiczna pod Czerniejewem!

Jak informują władze gminy Czerniejewo, na terenie tejże gminy odkryte zostało, kolejne już na terenie Polski, nielegalne składowisko odpadów z Niemiec.


Na terenie gminy Czerniejewo przy Zakładzie Karnym w Gębarzewie, na nieruchomościach będących własnością PKP S.A. pojawiło się nielegalne składowisko odpadów przywożonych z Niemiec. Odpady te to m.in. popalone opony, a także tworzywa sztuczne w tysiącach ton. Gmina Czerniejewo wszystkimi możliwymi sposobami zablokowała inwestycję polegającą na prowadzeniu zbiórki odpadów na wspomnianym terenie.

Nie mniej jednak firma bez żadnych pozwoleń, podpierając się dokumentami zezwalającymi na prowadzenie na zupełnie innym terenie, nielegalnie zwozi odpady na teren gminy Czerniejewo.

Tadeusz Szymanek, burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo podjął stanowcze kroki zgłaszając sprawę na policję oraz poinformował stosowne organy odpowiedzialne za ochronę środowiska.

2 komentarzy

  • Waclaw
    Waclaw niedziela, 22, październik 2017 15:02 Link do komentarza Raportuj

    Tysiące ton w jedną noc nie przyjechały. Urzędnicy nie wiedzieli nic o zamiarach firmy? Dlaczego nie monitorowali obiektu wcześniej?

  • Mieszkaniec Czerniejewa
    Mieszkaniec Czerniejewa wtorek, 10, październik 2017 17:49 Link do komentarza Raportuj

    Gratuluję refleksu władzom gminy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.