Logo
Wydrukuj tę stronę

Rafał Spachacz odchodzi z klubu Platformy Obywatelskiej!

Wyróżniony Rafał Spachacz odchodzi z klubu Platformy Obywatelskiej!

Takiego ruchu politycznego raczej nikt się nie spodziewał! Jedna z politycznych twarzy Platformy Obywatelskiej w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego odchodzi z klubu PO! Co może oznaczać taka decyzja Rafała Spachacza na rok przed wyborami samorządowymi? Czy to początek nowej inicjatywy politycznej w naszym regionie?


Rafał Spachacz, były zastępca prezydenta Gniezna za kadencji Jacka Kowalskiego, a od trzech lat radny powiatowy z ramienia Platformy Obywatelskiej, jeden z najbardziej aktywnych radnych PO i najbardziej dociekliwych rajców tej formacji podjął decyzję o opuszczeniu szeregów klubu Platformy Obywatelskiej.

Skąd taka decyzja? - Nigdy nie należałem do żadnej partii ani organizacji politycznej. W wyborach samorządowych 2014 r. startowałem z list PO jako kandydat bezpartyjny. Od marca 2015 roku działałem w Radzie Powiatu w klubie radnych PO (nadal jako radny bezpartyjny), zawsze reprezentując w samorządzie mieszkańców Gniezna, zgodnie z posiadaną wiedzą, kompetencjami oraz możliwościami. Dnia 6 września 2017 r. złożyłem rezygnację z prac w klubie radnych, stąd jestem radnym bezpartyjnym a do tego niezrzeszonym – poinformował nas dr Rafał Spachacz, radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Co dalej z polityczną działalnością radnego Spachacza? Przejdzie do innego klubu? Czy jest to początek nowej inicjatywy politycznej w Gnieźnie na rok przed wyborami samorządowymi? Jakie masz plany polityczne na przyszłoroczne wybory?

Sam zainteresowany poinformował nas, że odpowiedzi na te pytania poznamy w przyszłym tygodniu.

Do tematu wrócimy.

Wkrótce też w naszym portalu artykuł o ruchach kadrowych przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi! Zapowiada się polityczna rewolucja!

Informacjelokalne.pl