http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rafał Spachacz odchodzi z klubu Platformy Obywatelskiej!

Wyróżniony Rafał Spachacz odchodzi z klubu Platformy Obywatelskiej!

Takiego ruchu politycznego raczej nikt się nie spodziewał! Jedna z politycznych twarzy Platformy Obywatelskiej w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego odchodzi z klubu PO! Co może oznaczać taka decyzja Rafała Spachacza na rok przed wyborami samorządowymi? Czy to początek nowej inicjatywy politycznej w naszym regionie?


Rafał Spachacz, były zastępca prezydenta Gniezna za kadencji Jacka Kowalskiego, a od trzech lat radny powiatowy z ramienia Platformy Obywatelskiej, jeden z najbardziej aktywnych radnych PO i najbardziej dociekliwych rajców tej formacji podjął decyzję o opuszczeniu szeregów klubu Platformy Obywatelskiej.

Skąd taka decyzja? - Nigdy nie należałem do żadnej partii ani organizacji politycznej. W wyborach samorządowych 2014 r. startowałem z list PO jako kandydat bezpartyjny. Od marca 2015 roku działałem w Radzie Powiatu w klubie radnych PO (nadal jako radny bezpartyjny), zawsze reprezentując w samorządzie mieszkańców Gniezna, zgodnie z posiadaną wiedzą, kompetencjami oraz możliwościami. Dnia 6 września 2017 r. złożyłem rezygnację z prac w klubie radnych, stąd jestem radnym bezpartyjnym a do tego niezrzeszonym – poinformował nas dr Rafał Spachacz, radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Co dalej z polityczną działalnością radnego Spachacza? Przejdzie do innego klubu? Czy jest to początek nowej inicjatywy politycznej w Gnieźnie na rok przed wyborami samorządowymi? Jakie masz plany polityczne na przyszłoroczne wybory?

Sam zainteresowany poinformował nas, że odpowiedzi na te pytania poznamy w przyszłym tygodniu.

Do tematu wrócimy.

Wkrótce też w naszym portalu artykuł o ruchach kadrowych przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi! Zapowiada się polityczna rewolucja!

4 komentarzy

 • głosy z Gniezna
  głosy z Gniezna poniedziałek, 09, kwiecień 2018 11:19 Link do komentarza Raportuj

  Pan Spachacz powinien bezsprzecznie kandydować w tym roku na prezydenta Gniezna !!!!!!!!!

 • ciekawy
  ciekawy środa, 10, styczeń 2018 07:38 Link do komentarza Raportuj

  I jakie są plany Rafała Spachacza? Może przystąpi do jakiegoś stowarzyszenia SAMORZĄDOWEGO. Z jego doświadczeniem mógłby zostać nawet ich kandydatem na PREZYDENTA . Przecież nie wszyscy będą głosowali na BUDASZA, , A gROBELNEGO ZE STOŁKA Budasz raczej dla Spachacza nie zrzuci.

 • z Chrobrego
  z Chrobrego sobota, 06, styczeń 2018 14:00 Link do komentarza Raportuj

  Spachacz ma kompetencje i szacunek szczególnie za ochronę interesów lokatorów w Gnieznoie. Teraz gdy prawda wychodzi na jaw to takich ludzi nam szczególnie trzeba. szacunek za niezłomność i niezależność.

 • majewski marcin
  majewski marcin czwartek, 14, wrzesień 2017 00:33 Link do komentarza Raportuj

  mam nadzieję że to nowy projekt polityczny a nie destrukcja starego
  teraz nowi młodzi będą mieli pole do popisu w Platformie
  teraz jest ich czas

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.