http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Kolejne działki trafią do sprzedaży w marcu”

Wyróżniony „Kolejne działki trafią do sprzedaży w marcu”

Dziś został podsumowany pierwszy etap realizacji programu „Mój Własny Dom w Gnieźnie”. Wczoraj natomiast przeprowadzono pierwsze przetargi na 15 działek, dla których przygotowano specjalną bonifikatę i do których przystąpiły 23 osoby. Tym samym zwycięzcy przetargów odtąd uzyskują możliwość zakupienia wylicytowanych działek mieszczących się w ok. ulicy Orzeszkowej z 85-proc. rabatem.


Najbardziej pożądane działki poszły za kwoty wyższe, w kilku przypadkach nawet dwukrotnie od ceny wywoławczej. Do sprzedaży trafiły działki, których łączną wartość wyceniono początkowo na kwotę 872.490 złotych, a te zostały ostatecznie wylicytowane za kwotę 1.480.220 złotych. – Dzięki temu programowi chcemy osiągnąć cel taki, żeby zachęcić do budowania domów w Gnieźnie, zarówno obecnych mieszkańców, jak również chętnych do osiedlenia się tutaj, a mogę powiedzieć, że dwa takie wnioski również się tutaj pojawiły – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. – Aby uzyskać bonifikatę, należy najpóźniej w ciągu sześciu lat taki dom jednorodzinny na tej działce wybudować – przypomina.

Prezydent zapowiedział dziś także kontynuację swojego pionierskiego programu dotyczącego budownictwa mieszkaniowego. - Dla osób, którym się nie udało wczoraj zwyciężyć w żadnej licytacji jest dobra wiadomość: na najbliższą sesję Rady Miasta Gniezna zostanie skierowana uchwała, gdzie kolejne 15 działek zostanie przeznaczonych na zbycie w ramach programu „Mój Własny Dom w Gnieźnie”. Po przejściu odpowiednich procedur szacujemy, że marcu przyszłego roku kolejne działki będą do sprzedaży w tym trybie i to będzie w obszarze ulicy Orzeszkowej, a na jesieni za rok przygotujemy kolejne działki, jeśli będzie na nie zapotrzebowanie – dodaje T. Budasz.

Wiodącym partnerem tego projektu został Bank Zachodni WBK w Gnieźnie, który przygotował specjalny produkt dla osób chcących zakupić i realizować inwestycję przy wsparciu kredytu hipotecznego. – Niezmiernie cieszy mnie fakt, że możemy wspierać ten projekt prezydencki. Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce i na naszym terenie bankiem, który oferują kredyty hipoteczne. Zawsze bardzo mocno stawiamy na tego typu inicjatywy, bo zawsze interesuje nas rozwój miasta i całego powiatu gnieźnieńskiego. Osoby, które nie mogą sfinansować zakupu działek za gotówkę, teraz mogą dobrze to wszystko sfinalizować poprzez nasz bank, który przygotował specjalną ofertę i już służymy pomocą na temat wnioskowania o te kredyty w ramach programu „Mój Własny Dom w Gnieźnie” – zapowiada Sławomir Stróżyk, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie.

- My przede wszystkim oferujemy duże wsparcie za strony naszych doradców hipotecznych, bo cały produkt jest dość złożony, przechodzimy przez kilka etapów. My teraz możemy poprowadzić naszych klientów przez wszystkie te etapy, które doprowadzą do upragnionego zamieszkania w swoim nowym domu - mówi Jolanta Nowosielska, specjalista ds. kredytów hipotecznych w BZ WBK Gniezno. – Wydaje się, że trzeba zawsze spełnić dużo wymagań, ale wychodzimy z założenia, że jeżeli klient ma obok siebie osobę, która będzie mówiła po kolei, jaki krok dalej trzeba zrobić, to taka transakcja jest wtedy znacznie prostsza. Okres kredytowania u nas jest dość długi i rata spłaty jest wtedy dobrze dopasowana do każdego budżetu, a oferta jest indywidualnie dopasowywana. Można u nas uzyskać np. marżę kredytu od 1,79 i jest jeszcze wiele innych możliwości, a także dodatkowych produktów – zachęca J. Nowosielska.

1 komentarz

  • dalekowzroczny
    dalekowzroczny środa, 13, wrzesień 2017 07:13 Link do komentarza Raportuj

    MAM NADZIEJĘ, DUŻĄ NADZIEJĘ że dzięki tym tanim działkom nie jeden gnieźnianin zastanowi się , czy musi się wyprowadzać z Gniezna do Poznania lub do Wrześni ?!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.