http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Marta Pacak nowym wicedyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie!

Wyróżniony Marta Pacak nowym wicedyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie!

Marta Pacak, dotychczasowy kustosz wystaw w Centrum Kultury Scena to dziwnaw Gnieźnie została wybrana na stanowisko zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.


Nabór nabór na stanowisko zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie ogłoszono 23 sierpnia tego roku. Do konkursu zgłosiły się dwie kandydatki spośród których wybrano Martę Pacak, dotychczasowego instruktora w Centrum Kultury Scena to dziwna w Gnieźnie. - W wyniku ogłoszonego konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie komisja konkursowa w dniu 5 września 2017 roku wybrała Panią Martę Pacak - czytamy na stronie BIP Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowo wybrana wicedyrektor w przyszłości będzie kierowała Centrum Informacji Kulturalnej połączonym z salami twórczości artystycznej i wystawienniczo-warsztatowymi, które powstaną w remontowanym właśnie Starym Ratuszu. W obiekcie tym znajdzie się też m.in. historyczny gabinet prezydenta Gniezna, sale multimedialne i Dom Powstańca Wielkopolskiego.

Marta Pacak jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Społecznych, kierunku Kulturoznawstwo, specjalizacji zarządzanie instytucjami kultury. Od 2010 roku jest związana z Centrum Kultury „Scena to dziwna”, gdzie zajmuje się organizacją imprez. Jest kustoszem wystaw w CK „Scena to dziwna", a także opiekunką zespołów, scen i sekcji.

Stary Ratusz wzniesiony w 1830 roku jest obecnie odnawiany w ramach projektu „Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego Ratusza w Gnieźnie”. Koszt remontu wyniesie ok. 10 milionów złotych.

3 komentarzy

 • janciovodnik
  janciovodnik piątek, 22, wrzesień 2017 10:12 Link do komentarza Raportuj

  I bardzo dobrze. Właściwa osoba w kulturze :)

 • Biesiadna
  Biesiadna sobota, 09, wrzesień 2017 14:42 Link do komentarza Raportuj

  Młoda i kreatywna.Czego chcieć więcej.

 • Obserwator
  Obserwator piątek, 08, wrzesień 2017 14:16 Link do komentarza Raportuj

  Brawo Pani Marto! Gratuluję i liczę, że rozrusza Pani kulturalnie Stary Ratusz, gdy już zostanie otwarty!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.