http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Ratujmy Kobiety”

Wyróżniony „Ratujmy Kobiety”

We wrześniu na ulicach Gniezna będzie przeprowadzana zbiórka podpisów poparcia pod projektem ustawy mającej złagodzić przepisy aborcyjne w Polsce. Za projektem lobbować będzie kilkanaście ugrupowań, których przedstawiciele dziś przybyli na Rynek w Gnieźnie i ogłosili start akcji.


Akcja będzie przeprowadzana w całym kraju pod hasłem „Ratujmy Kobiety”, a na jej czele stanęła była dziennikarka Dorota Warakomska, jedna z twarzy stowarzyszenia Kongres Kobiet. – To jest odpowiedź na szerzące się potrzeby kobiet w całym kraju. Kongres Kobiet działa przede wszystkim w kierunku liberalizacji obowiązującej ustawy aborcyjnej i w kierunku promowania rozpowszechniania rzetelnej i świadomej wiedzy, opartej na naukowych podstawach – mówi Kamilla Knitter, koordynatorka przedsięwzięcia i oddziału Kongresu Kobiet w Gnieźnie. – W obliczu nasilającej się regresji dbałości o nasze podstawowe prawa musimy zacząć działać, musimy uratować przynajmniej resztki naszej godności, które obecnie są poniewierane przez przepisy już obowiązujące i pojawiające się projekty organizacji spod znaku „Ordo Juris”, które chciałyby całkowitego zakazu aborcji, bez względu na skutki zdrowotne i społeczne – tłumaczy K. Knitter.

Inicjatorzy akcji niosą na transparentach m. in. postulat wprowadzenia zakazu organizacji drastycznych wystaw i demonstracji pod szkołami oraz szpitalami, a także prawa do taniej i dostępnej antykoncepcji oraz przywrócenia możliwości przerwania ciąży. – Chcemy ratować kobiety przed ograniczaniem ich praw, ponieważ cały czas, odkąd zmieniła się partia rządząca, cały czas zauważamy ograniczanie naszych praw, i to nawet dotyczy tych rzeczy, które udało się nam wcześniej wywalczyć, czyli przed miesiącem została zabrana nam tabletka „Dzień Po” bez recepty i in vitro, które mieliśmy refundowane w chwili obecnej już nie jest refundowane i to wycofano 1,5 roku temu. Traktujemy to jako ograniczanie praw reprodukcyjnych kobiet i chcemy uratować nasz prawa – zauważa Katarzyna Ueberhan z oddziału stowarzyszenia Inicjatywa Polska w Poznaniu i regionalna komentatorka w TV Kobieta.

A gdzie będzie można w Gnieźnie spotkać inicjatorów tej akcji? – Będziemy starali się, żeby wystawiać te nasze punkty w takich miejscach już sprawdzonych i w dni takie ruchliwe, inaczej mówiąc handlowe, a więc będą to raczej piątki. Takie punkty z całą pewnością zostaną wystawione na dwóch targach, na Pl. 21 Stycznia i os. Winiary, trzeci punkt będzie przy kościele garnizonowym. Taką akcję chcemy prowadzić do końca września, ale może jeszcze będziemy widoczni w październiku, a spotkać można będzie nas już od jutra – informuje Janusz Kubacki-Gorwecki, drugi z koordynatorów i członek organizacji „Twój Ruch”.  

- To hasło „Ratujmy Kobiety” ja akurat rozumiem, jako próbę realizacji pełni praw obywatelskich dla kobiet z możliwością dokonywania wyboru i decydowania o sobie, swoim ciele i o tym, czy chce się mieć potomstwo czy się tego nie chce, ale to jest także postulat dostępu do rzetelnej edukacji i wiedzy, bo to musi być także rzetelna edukacja seksualna. Ja uważam osobiście, że im więcej edukacji seksualnej, tym mniej aborcji – podsumowuje Kamila Kasprzak z Partii Razem w Gnieźnie.

Inicjatywę zbierania podpisów pod projektem będzie również wspierał były poseł Tadeusz Tomaszewski i cały Sojusz Lewicy Demokratycznej.

2 komentarzy

 • Janciovodnik
  Janciovodnik wtorek, 05, wrzesień 2017 20:19 Link do komentarza Raportuj

  Szczytem bezczelności jest, że KK sie wtrąca który ma w swoich zastępach sodomitów i pedofili !!!
  BTW przy SLD bym nie stanął.

 • Gnieźnianin
  Gnieźnianin piątek, 01, wrzesień 2017 23:18 Link do komentarza Raportuj

  No to już jest szczyt bezczelności, żeby podpisy pod czymś takim zbierać pod kościołem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.