http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łańcuch światła w Gnieźnie

Wyróżniony Łańcuch światła w Gnieźnie

Łańcuch świateł zebrał się w Gnieźnie spontanicznie. Lakoniczne wiadomości na facebooku, potem smsy do znajomych z godziną i miejscem zbiórki na Rynku. Żadnych politycznych przemówień, spotkanie ze świecami i przejście pod budynek sądu.


O godz. 20.45 zebrali się ci, którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw, przyszli pokazać, że się solidaryzują się z protestującymi w Warszawie i jak się okazuje w całym kraju. Łańcuch świateł to wyraz dezaprobaty wobec tego co dzieje się w legislacji dotyczącej sądownictwa. Nieco ponad 300 osób, które przyszły tu z własnej woli i kilku działaczy partii opozycyjnych (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej), dwie biało-czerwone flagi świece i kartki z napisami #wolność, #wolne sądy, protestujący w cichym marszu przeszli z Rynku ulicą Tumską pod budynek sądu.

Tu zostawili świece na schodach i powoli rozeszli się. Pojawiły się okrzyki: „Precz z Kaczorem dyktatorem!”, „Wolne sądy” ale też: „Raz sierpem raz młotem PiSowską hołotę”, tego ostatniego na szczęście tłum nie podchwycił.

Kto protestował? Zapewne było tu paru graczy, którzy zbierają kapitał polityczny, kilku byłych aparatczyków, sporo studentów Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale większość stanowili rozgoryczeni ludzie.

8 komentarzy

 • czytelnik
  czytelnik poniedziałek, 24, lipiec 2017 09:27 Link do komentarza Raportuj

  @Pol, ale my na tym forum rozmawiamy poważnie, bez demagogii, przez co niby będzie gorzej? Przez prawo, które już uszczelniło miliardy zł z VAT, akcyzy i podatku od gier? Ja wiem, komu będzie teraz gorzej - złodziejom i wyłudzaczom, których wreszcie dosięga sprawiedliwość. I liczę, że to dopiero początek. I zawsze najgłośniej krzyczą ci, co się najbardziej boją. Pozdrawiam i przy okazji Gratuluję Adminowi, tutaj w dyskusji przynajmniej ludzie nie obrzucają się błotem.

 • pol
  pol niedziela, 23, lipiec 2017 19:27 Link do komentarza Raportuj

  Ciekawe kto to prawo pisze? Sędziowie? Czy może politycy? Przez lata wszyscy piszą prawo pod siebie, im bardziej zawiłe i niezrozumiałe tym lepiej. później łatwo ukryć swoje wałki od lewa do prawa politycy z tego korzystają. Proszę nie wyżywać się na sądach i trójpodziale władzy bo po tej zmianie będzie już tylko gorzej.

 • czytelnik
  czytelnik niedziela, 23, lipiec 2017 12:03 Link do komentarza Raportuj

  Floga, być może nie znasz znaczenia słowa pisuar, niemniej ja także jestem za wolnymi sądami, gdzie żadne tuleje nie agitują politycznie, gdzie sędziowie nie są na telefon premiera i nie kryją afer typu Amber, paliwowa, hazardowa i inne. Poczytaj wyroki sądu najwyższego dotyczące karuzeli vatowskiej, przez który traciliśmy miliardy. I tu chyba zgoda - postkomuna do pisuaru, zacznijmy wreszcie żyć w normalnym kraju, gdzie szanuje się prawo a miejscem puczystów jest więzienie.

 • Floga
  Floga sobota, 22, lipiec 2017 22:55 Link do komentarza Raportuj

  Ludzie mają prawo powiedzieć co myślą o władzy w Warszawie i protestować przeciwko głupiej władzy. Brawo dla Tych co mieli odwagę zaprotestować. Chańba dla tych co jak klakiery klaszczą pisuarom, kiedy depczą demokrację. WOLNE SĄDY - WOLNA POLSKA.

 • czytelnik
  czytelnik sobota, 22, lipiec 2017 10:19 Link do komentarza Raportuj

  Melania, z Ciebie taka pielęgniarka jak z opozycji demokraci :) Hipokryzję można na szczęście leczyć.

 • melania pielęgniarka
  melania pielęgniarka piątek, 21, lipiec 2017 21:31 Link do komentarza Raportuj

  no niestety braci pisowska - społeczeństwo ma was juz dość. pokazaliście twarz bolszewii prawicowej z pierwszym sekretarzem partii. To już bylo i my, na tych zdjęciach ,dziękujemy.

 • Masakra
  Masakra piątek, 21, lipiec 2017 12:59 Link do komentarza Raportuj

  Masakra! Gdzie wszyscy byli przez 8 lat? Czyżby w kieszeni PO i było im dobrze?! Teraz oderwani od koryta wychodzą na ulicą! Śmiech na sali. Panowie i Panie wstyd. Większość z was zapewne nie wie w jakim celu protestuje!

 • MARCIN MAJEWSKI
  MARCIN MAJEWSKI piątek, 21, lipiec 2017 10:54 Link do komentarza Raportuj

  wystarczy zapytać jak skarbnik zmalwersował pieniądze P.......
  SPRAWA CIĄGNIE SIĘ 8 ROK
  PRZEGONIĆ TA BANDĘ NA CZTERY STRONY ŚWIATA
  A KTO ICH BRONI NIECH SIĘ WSTYDZI

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.