Logo
Wydrukuj tę stronę

Piotr Gruszczyński dumny z Orłów Przedsiębiorczości! – To był mój pomysł – przypomina

Wyróżniony Piotr Gruszczyński dumny z Orłów Przedsiębiorczości!  – To był mój pomysł – przypomina

Sporym sukcesem dla firm zrzeszonych w oddziale gnieźnieńskim Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej zakończyły się decyzje kapituły, która przyznała tegoroczne Orły Przedsiębiorczości dla Powiatu Gnieźnieńskiego. Statuetka trafiła do wszystkich zgłoszonych przedsiębiorstw.


Na ponad 150 firm, które zostały zgłoszone do fazy wstępnej konkursu były zgłoszone cztery firmy zrzeszone przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Gnieźnie. - Ten konkurs skierowany jest tylko do małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkich laureatów mieliśmy 23, z których cztery to są nasze firmy. Inne, z racji faktu, że są już dużymi firmami do tego konkursu przystąpić po prostu nie mogły – przypomina Włodzimierz Bobkiewicz, sekretarz gnieźnieńskiego oddziału WIPH, a jednocześnie członek kapituły. - W kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężyła firma „La Dolce Vita” z Gniezna, w kategorii małe przedsiębiorstwo mieliśmy dwóch laureatów: spółka „Wajm” i centrum finansowe „Fin Expert”, w kategorii średnie przedsiębiorstwo wygrała firma „Complet Chmielewscy” - wymienia W. Bobkiewicz.

Warto ponadto nadmienić, że dwa podmioty wyróżnione zostały również honorowym tytułem Złotego Orła z powodu uzyskania trzeciej nagrody i już więcej nie będą mogły startować w tym konkursie. Taki zaszczyt spotkał firmy Complet Chmielewscy i FINexpert, a ich przedstawiciele w edycji następnej zasiądą w kapitule konkursowej.

Co dla nich samych oznacza takie wyróżnienie? - Nasza firma jest mniej znana naszym mieszkańcom, bo produkujemy meble tapicerowane, które głównie trafiają na eksport. W samej Polsce, to owszem jesteśmy też znani, ale wśród projektantów, architektów i disignerów, bo z nimi współpracujemy. Dotarliśmy niedawno do USA, gdzie wpłynęły już dwa kontenery z naszymi meblami, czekamy teraz, jaki będzie odzew – mówi Robert Chmielewski, prezes spółki Complet Chmielewscy, która istnieje od 1989 roku i w swoich kadrach posiada pracowników, krórzy są zatrudnieni od tamtego momentu aż do teraz. - W samym regionie ta nagroda dla nas jest o tyle ważna, że pomaga w promowaniu przedsiębiorstwa, jako dobrego pracodawcy i to powinno ułatwić nam poszukiwanie pracowników, którzy są nam bardzo potrzebni, bo zapotrzebowanie na nasz produkt cały czas rośnie – przyznaje R. Chmielwski.

Dużo większą rozpoznawalnością na rynku lokalnym cieszy się centrum finansowe FINexpert, które działa od 20 lat. - Obsługujemy małe i średnie przedsiębiorstwa pod względem prowadzenia księgowości i rachunkowości, a także w zakresie doradztwa finansowego. Cieszymy się, że niektóre firmy są z nami od samego początku, a dziś można stwierdzić, że są jednymi z największych przedsiębiorstw na terenie powiatu gnieźnieńskiego, czyli powstawały i rozwijały się razem z nami, czyli jest w tym chyba jakaś w tym mała nasza cegiełka – zauważa Michał Kałuża, założyciel i właściciel FINexpert. Firma również prowadzi cykliczne szkolenia dla różnych grup przedsiębiorców. - Szkolenia prowadzimy w całej Polsce i oczywiście w naszym powiecie również. Już mamy zaplanowane kolejne szkolenie, tym razem będzie to dla budowlańców w zakresie podatku Vat, w którym ostatnio zaszło sporo zmian – dodaje M. Kałuża.

O swoim wkładzie w rozwój konkursu na sam koniec przypomniał Piotr Gruszczyński, były senator i wicestarosta gnieźnieński. - Ten konkurs się narodził w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Gniezna, a ja swego czasu miałem przyjemność działać w tym obszarze. Razem z osobami, które wtedy były członkami tego stowarzyszenia, zaproponowaliśmy wtedy ten konkurs. To był mój pomysł, żeby taką imprezę zorganizować w Gnieźnie, ale podobna inicjatywa wtedy wyszła również ze Starostwa Powiatowego za czasów starosty Krzysztofa Ostrowskiego i były dwa pomysły na nazwę, tj. Lwy Przedsiębiorczości i Orły Przedsiębiorczości. Ku mojej uciesze zwyciężyła ta druga nazwa – wspomina P. Gruszczyński.
Informacjelokalne.pl