http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oświadczenie Dyrekcji Szpitala w Gnieźnie w sprawie uchwały Rady Powiatu o uznaniu skargi na działania dyrekcji ZOZ za zasadną

Wyróżniony Oświadczenie Dyrekcji Szpitala w Gnieźnie w sprawie uchwały Rady Powiatu o uznaniu skargi na działania dyrekcji ZOZ za zasadną

Wyrażamy protest przeciwko podjęciu przez przedstawicieli lokalnych partii politycznych uchwały  o uznaniu skargi na działania dyrekcji ZOZ za zasadną. W tym przypadku argumenty populistyczne przeważyły nad racjonalnymi i merytorycznymi.


Decyzja Komisji rewizyjnej jest decyzją czysto polityczną opozycji, przy udziale Ziemi Gnieźnieńskiej której przedstawiciele mieli wpływ na funkcjonowanie szpitala  do 2011 r. – przy okazji należy po raz kolejny przypomnieć o błędach popełnianych w ostatnich latach, skutkujących brakiem odpowiedniej bazy lokalowej szpitala, spełniającej wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia – za które do dzisiaj nikt nie został rozliczony.

U podstaw trwającej od kilku miesięcy nagonki na dyrekcję szpitala stoją prywatne utracone interesy kilku lekarzy. Kuriozalne jest, że w trakcie prac komisji rewizyjnej skargę  bratanka ocenia, rozstrzyga i uznaje za zasadną wujek.

Dyrekcja ZOZ wielokrotnie zwracała uwagę, że Pismo z Departamentu Ochrony Zdrowia Ministerstwa Zdrowia jest stanowiskiem w odpowiedzi na ogólne pytania, nie jest opinią prawną, nie jest też wynikiem kontroli czy analizy tego konkretnego postępowania konkursowego w ZOZ Gniezno.

Ministerstwo Zdrowia – wbrew rozpowszechnianym opiniom nie badało tego postępowania konkursowego!

Więc zarzut o lekceważeniu przez Dyrekcję tego pisma jest bezzasadny, tym bardziej, że w dokumencie tym ani razu nie stwierdzono faktu jakichkolwiek nieprawidłowości, natomiast mamy do czynienia z interpretacją życzeniową i manipulacją medialną treściami tego dokumentu.

Komisja Rewizyjna nie uzasadniła decyzji o uznaniu skarg za zasadną  ani w całości ani w pojedynczych elementach skargi.

Z treści uzasadnienia uchwały Rady Powiatu można wysunąć wniosek, że Komisja Rewizyjna jako dokumenty w sprawie uznała  tylko te przedstawione przez grupę skarżącą, co narusza uprawnienia wynikające z Kodeksu Postępowania Administracyjnego, nie zachowując podstawowych  zasad przeprowadzenia kontroli.

Chcemy stanowczo stwierdzić, że NFZ jako płatnik i strona umów z których szpital czerpie 97% rocznego przychodu nie zakwestionował zawartej w wyniku tego konkursu umowy czego dowodem są bieżące płatności wszystkich faktur wystawionych na rzecz Szpitala w Gnieźnie.

Politycy nie są stroną  w przeprowadzonym konkursie, zawartych umowach i ich realizacji.  Jesteśmy samodzielnym Publicznym Szpitalem który zawiera suwerenne umowy z Płatnikiem, z kontrahentami, innymi podmiotami udzielającymi świadczeń zdrowotnych (funkcjonuje kilkaset takich umów), dlatego subiektywna (zwłaszcza polityczna) ocena osób nie będących stronami nie determinuje ważności i prawidłowości realizacji tych umów.

Ewa Jachimczyk            Krzysztof Bestwina

3 komentarzy

 • hejter
  hejter czwartek, 14, wrzesień 2017 17:47 Link do komentarza Raportuj

  kiedy horror z tymi twarzami się skończy?

 • $$$$$
  $$$$$ czwartek, 30, marzec 2017 17:16 Link do komentarza Raportuj

  protestujcie sobie, może wam ulży...

 • święty mikołaj
  święty mikołaj poniedziałek, 27, marzec 2017 20:14 Link do komentarza Raportuj

  trzeba być nieinteligentnym ,żeby napisać stwierdzenie, że Ministerstwo coś pisało, ale nie wiedziało co. Jedyna słuszna prawda jest taka, jaka tkwi w głowie przewodniczącej komisji. Ludzie, nie kompromitujcie się jeszcze bardziej. Co wypowiedź, to następne bzdury. Nikt was do pracy nie przyjmie. Bójcie się Boga.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.