http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wznieśli toast za pomyślność i rozwój gminy Łubowo! Rok 2017 rokiem wielu inwestycji!

Wyróżniony Wznieśli toast za pomyślność i rozwój gminy Łubowo! Rok 2017 rokiem wielu inwestycji!

Gmina Łubowo podsumowała rok 2016! Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, w gronie m.in. radnych, sołtysów, urzędników oraz przedsiębiorców podsumował tegoroczne inwestycje i zaprezentował plany na rok 2017, a nawet 2018. Całość zakończyła się Koncertem Noworocznym w wykonaniu „Bydgoskich Solistów Arte Con Brio” oraz toastem za pomyślność gminy Łubowo. Rok 2017 zapowiada się bardzo bogato!


Dom Kultury w Łubowie wypełnił się wczoraj, w godzinach popołudniowych radnymi, sołtysami, dyrektorami szkół, urzędnikami, działaczami społecznymi, przedsiębiorcami, duchownymi... Zaprosił ich wójt Andrzej Łozowski, który przedstawił tegoroczne dokonania gminy Łubowo oraz zaprezentował plany na rok przyszły. Łubowo ma się czym pochwalić!

- Rok 2016 był bardzo ważnym rokiem dla gminy Łubowo, rokiem jubileuszu chrztu Polski, w związku z tym organizowaliśmy duże uroczystości i były przed nami duże wyzwania. Chciałbym podziękować moim urzędnikom, Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, jak i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, że mogliśmy wspólnie te uroczystości zorganizować – mówi wójt Andrzej Łozowski. - Myślę, że nie zawiedliśmy społeczeństwa i pokazaliśmy w Polsce i w Europie to nasze dziedzictwo z właściwej strony – dodaje.

Dalej wójt przypomina, że na terenie gminy Łubowo w 2016 roku odbyły się także Dożynki Powiatowej oraz Wielki Zlot Słowian. - Uważam, że obie te imprezy wypadły bardzo dobrze – zaznacza i dodaje, że w uroczystościach tych wzięły udział delegacje z zaprzyjaźnionych gmin z Chorwacji i Rosji.

Mówiąc o planach na lata 2017 i 2018 wójt podkreślił, że gmina będzie rozwijała bazę rekreacyjno-sportową, co związane jest z nowymi inwestycjami na terenie gminy, jak i z nowymi mieszkańcami, którzy swoje mieszkania i domy budują na terenie tej gminy. Wójt wskazał też, że duży nacisk będzie kładziony na rozwój turystyki w gminie Łubowo, ze szczególnym uwzględnieniem jeziora Lednickiego i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

- Wszystkie nasze plany inwestycyjne na przyszły rok, związane ze środkami unijnymi, to kosztorys tych planów przekracza kwotę budżetu naszej gminy, czyli ponad 22 miliony złotych. I nie mówię tutaj o innych projektach, które w przyszłym roku będziemy realizować z własnego budżetu czy też z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi wójt. - Od ponad 26 lat prowadzimy taką politykę finansową, żeby nasza gmina, nasze wioski rozwijały się harmonijnie, stopniowo. Nikt nie jest w stanie zrobić wszystkiego od razu. Jeśli tak mówi, to kłamie. Jednocześnie staramy się utrzymywać finanse publiczne na tym poziomie, żeby zadłużenie gminy nie przekraczała 17 procent, gdzie możliwość zadłużenia jest 60 procent – dodaje.

Omawiając dalej plany na lata następne, wójt wspominał o rozwoju terenów inwestycyjnych, budowie ścieżki rowerowej Strychowo – Owieczki, modernizacji oczyszczalni, budowie przedszkola, kanalizacji, drogi, chodniki. - Ale mamy też taki projekt, który dzisiaj państwu przedstawię, a dotyczy on zagospodarowania terenów wokół Urzędu Gminy w Łubowie, gdzie ma powstać takie centrum Łubowa oraz budowa nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej w Łubowie. Będzie ona zlokalizowana przy stadionie ze sztuczną nawierzchnią i ma służyć mieszkańcom i klubom sportowym – podkreśla.

Następnie wójt A. Łozowski zaprezentował koncepcję zagospodarowania okolic urzędu, gdzie ma powstać centrum Łubowa oraz projekt hali sportowej (plany te do obejrzenia tutaj).

- Jeśli chodzi o halę sportową, to uznaliśmy, że szkło i aluminium by do tego obiektu nie pasowały. Z tego względu architekt przewiduje pokrycie hali pionowymi łatami, które będą imitować łub – zaznacza wójt. - Halę chcemy w dwa lata wybudować - dodaje.

Po przedstawieniu planów na rok 2017, przed publicznością zebraną w Domu Kultury wystąpił kwartet „Bydgoskich Solistów Arte Con Brio” z godzinnym programem w trakcie którego zaprezentowali utwory klasyczne, filmowe i rozrywkowe wzbudzając aplauz widowni. Relację z koncertu przedstawimy w Sylwestrowy Wieczór.

Po koncercie głos zabrał – w imieniu starosty Beaty Tarczyńskiej – Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, który podziękował za rok dobrej współpracy na linii Łubowo – Powiat. I życzył gminie Łubowo w roku 2017 kolejnych sukcesów. Na koniec przyszedł czas na toast za pomyślność i rozwój gminy Łubowo!

Do obejrzenia:
Koncepcja zagospodarowania centrum Łubowa (wokół Urzędu Gminy) i plan hali widowiskowo-sportowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.