http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Magia świąt, magia Gniezna!

Wyróżniony Magia świąt, magia Gniezna!

Największa choinka w mieście jest już przyozdobiona i oświetlona. Od tego akcentu rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gnieźnie, który został na bogato zaplanowany aż do niedzieli. Uroczystego otwarcia wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami miasta dokonał prezydent Tomasz Budasz, a całości dopełnił pokaz sztucznych ogni.


We wtorkowe popołudnie wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Gnieźnie, który potrwa do końca tygodnia. Na płycie gnieźnieńskiego Rynku tym razem stanęło aż 25 stoisk handlowych, przy których dokonywać można zakupów świątecznych. Są na nich m. in. ozdoby zrobione przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, wysokiej jakości wędliny i kiełbasy, ceramika i inne wyroby rękodzielnicze, unikatowe zabawki i maskotki.

Na jednym ze stoisk widzimy popularne niegdyś matrioszki, a nieopodal spotykamy znów modne gry planszowe. - To nie jest tak, że gry planszowe kiedykolwiek przestały być modne. To są gry, które zbliżają ludzi i powodują spotkania towarzyskie. Grają młodzi z dorosłymi, a przy okazji się rozmawia i patrzymy sobie w oczy. To nawet gdzieś koresponduje z atmosferą świąt Bożego Narodzenia, przy których taka magia spotkań rodzinnych czy przyjacielskich jest często spotykana. Może warto ten stan podtrzymywać – zachwala pomysł na prezent Piotr Grzyb, sprzedawca z Łodzi, przy którego stoisku znajdziemy wspomniane gry planszowe.

Idąc dalej, z małej sceny powoli zaczyna dobiegać śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów, które wykonują zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Za chwilę wjeżdżają na swych motorach MOKołaje, w których przebrali się członkowie klubu motocyklowego „ClassiC” Gniezno. To nie wszystkie atrakcje artystyczne, które planuje się już na dni kolejne. - To będzie tydzień, który potrwa do niedzieli włącznie. Codziennie w godzinach popołudniowych ta scena będzie otwarta dla wszystkich ludzi twórczych i dla zespołów szkolnych i gości, których zaprosiliśmy – mówi Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Na moment uroczystego uruchomienia choinki jest już niemal komplet publiczności. Prezydent Tomasz Budasz pojawia się na scenie razem z córką i rozpoczyna się wspólne odliczanie, aż światełka umieszczone na drzewku zabłysły. Mieszkańcy ustawili się do wspólnej fotografii, którą wykonano z lotu ptaka i które trafi wraz z Informatorem Miejskim do skrzynek pocztowych przed świętami. - Jest pięknie i wyjątkowo, w takiej atmosferze chcemy wszyscy wspólnie oczekiwać na święta Bożego Narodzenia. Ja mogę obiecać, że co roku będziemy dokładać wszelkich starań, by ten Jarmark Bożonarodzeniowy w Gnieźnie był coraz lepszy – zapowiada T. Budasz.

Przypomnijmy, że jarmark bożonarodzeniowy jest czynny codziennie w godz. 10.00 – 20.00 a działania artystyczne zaplanowano w godz. 16.00 – 18.00.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.