http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmina Łubowo gospodarczą potęgą powiatu! Kolejna firma zainwestowała w Woźnikach!

Wyróżniony Gmina Łubowo gospodarczą potęgą powiatu! Kolejna firma zainwestowała w Woźnikach!

Zaledwie dziesięć miesięcy minęło od dnia gdy w Woźnikach wmurowano kamień węgielny pod budowę centrali firmy Alpha paper pack (dawniej Fehling – Polska Wydawnictwo Sp. z o.o.) a już odbyła się uroczystość otwarcia tej inwestycji. Oficjalne przecięci wstęgi w zakładzie, który zatrudnia kilkadziesiąt osób, odbyło się w gronie ponad 100 zaproszonych gości. Ta kolejna inwestycja na terenie gminy Łubowo potwierdza, że gmina ta staje się potęgą gospodarczą powiatu gnieźnieńskiego. A wkrótce otwarta zostanie następna inwestycja.


10 grudnia 2015 roku w Woźnikach odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrali firmyFehling – Polska Wydawnictwo Sp. z o.o. - dzisiaj  Alpha paper pack (APP)

Zadowolenia z faktu, że kolejna duża firma wybudowała swoją siedzibę na terenie gminy i zainwestowała w gminę Łubowo, nie kryje wójt Andrzej Łozowski. - Jest to druga inwestycja tego typu w naszej gminie. Pierwsza powstała w Myślęcinie i jest to zakład produkujący meble, a otwarcie odbędzie się w grudniu. Następne dwie się budują. Jest to teren najbliżej Gniezna, gdzie mamy przekształcone około 300 hektarów gruntu, a dokonaliśmy tego jeszcze przed budową drogi S5. Dlatego zapraszamy tutaj inwestorów, szczególnie że są wszystkie media – mówi A. Łozowski. - Firma, której dzisiaj jest oficjalne otwarcie, Alpha paper pack produkuje m.in. opakowania, torebki i pudełka do nasion, etykiety, plakaty, katalogi, ulotki oraz robi projekty na indywidualne zamówienie, taśmy, krążki i maty nasienne. I wszystko to wysyła na całą Europę. Z tego co wiem od pani prezes zamierzają poszerzyć produkcję, czyli rozbudować ten zakład – dodaje.

Właścicielka firmy i prezes Zarządu, Barbara von Holtzendorff-Fehling podkreśla, że ciągły rozwój firmy, nowe zlecenia i realizacja nowych projektów wymagał odpowiedniej powierzchni produkcyjnej, stąd w 2014 roku zapadła decyzja o budowie nowego obiektu. - Projekt ten stał się koniecznością, jednak ze względu na bardzo obfity rok zleceń, decyzja o budowie nowej siedziby zostaje przesunięta o 12 miesięcy – wyjaśnia B. von Holtzendorff-Fehling.

W grudniu 2015 roku zostaje wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej siedziby, która wczoraj oficjalnie została otwarta. - Mamy teraz do dyspozycji 4 tysiące metrów kwadratowych, z tego 3.600 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, a 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. W sezonie zatrudniamy do 100 osób, a możemy rozszerzyć tę liczbę do 120 osób na produkcji i 30 w administracji. Budowaliśmy w perspektywą rozwoju, czyli z zapasem. Dysponujemy około 1000 metrów kwadratowych na produkcji oraz dodatkowymi 10 – 15 miejscami pracy w pionie administracyjnym – wyjaśnia. - Efektywne, logistyczne przebiegi realizacji zleceń w tym nowym zakładzie, gwarantują klientom najwyższą jakość i szybkie terminy zlecanych nam zadań – dodaje.

Jak podkreśla gospodarz gminy A. Łozowski, jest to ważna inwestycja dla gminy Łubowo, tym bardziej, że samorząd Łubowa inwestuje w rozwój gospodarczy gminy, w tworzenie miejsc pracy i w różnicowanie w produkcji rolnej. - Wiadomo, że w przyszłości gospodarstwa rolne poniżej kilkudziesięciu hektarów nie będą w stanie się utrzymać, ale mogą prowadzić te gospodarstwa, a jednocześnie pracować. Jeśli ta praca będzie na miejscu, to są w stanie pogodzić te dwie rzeczy, nie jeżdżąc daleko np. do Poznania, i do tego dążymy w naszej gminie – zaznacza A. Łozowski.

B. von Holtzendorff-Fehling wskazuje, że ta inwestycja to dla całego regionu ważny element zarówno pod kątem tworzenia miejsc pracy, jak i rozszerzania eksportu. - Zainwestowaliśmy z nadzieją w przyszłość. Życzymy wszystkim aby te tak nieprzewidywalne politycznie i gospodarczo czasy, znowu wypłynęły na spokojne wody, i abyśmy mogli dalej zgodnie, wspólnie radować się pracą, rozwojem, tworzeniem relacji międzyludzkich. Każdy bowiem początek to tylko ciąg dalszy, a księga wydarzeń otwarta w połowie – dodaje B. von Holtzendorff-Fehling.

Otwarcie na terenie gminy Łubowo nowej firmy było doskonałą okazją, by zapytać o stan realizacji specjalnej strefy ekonomicznej w Fałkowie. - W ubiegłym tygodniu złożyliśmy wniosek aplikacyjny na kwotę 17 milionów złotych na uzbrojenie całej tej strefy i roboty powinny tam ruszyć wczesną wiosną przyszłego roku. Pierwsze firmy które chcą się tam zlokalizować – odpowiada wójt gminy Łubowo.

Nie od dziś wiadomo, że w wielu gminach powiatu gnieźnieńskiego brakuje terenów pod inwestycje. Okazuje się, że w gminie Łubowo jest zupełnie inaczej. - Tych terenów w naszej gminie jest bardzo dużo. Zwykłych stref inwestycyjnych mamy około 400 hektarów. Mówiąc o Fałkowie, mówiłem o specjalnej strefie ekonomicznej, gdzie inwestorzy będą mogli uzyskać dodatkowe ulgi. W tej chwili kolejna firma lokuje się w Łubowie i będzie współpracowała z Volkswagenem z Wrześni – zaznacza - W tym kierunku szliśmy już w latach 90-tych i wówczas mieliśmy taką perspektywę, by przygotować tereny w naszej gminie pod przyszłe inwestycje. Każdy wójt czy burmistrz obejmując urząd, powinien mieć bowiem perspektywę długoletnią na politykę i rozwój gminy, i myślę, że w tej chwili zaczynamy odcinać kupony od tej działalności – dodaje.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Barbara von Holtzendorff-Fehling z synem Janem i córką Sonią, Monika Kozłowska, wiceprezes Zarządu oraz Robert Sobczak, dyrektor techniczny.  Po części oficjalnej wszyscy obecni mogli w towarzystwie pani prezes zwiedzić nowo wybudowany zakład i zapoznać się z jego produkcją.

W części muzycznej uroczystości wystąpili Pamela Zarzycka i Krzysztof Herian, uczestnicy programu „Must Be The Music”. W jednym z utworów towarzyszyła im córka właścicielki firmy - Sonia.

6 komentarzy

 • Papa Smerf.
  Papa Smerf. wtorek, 01, listopad 2016 23:06 Link do komentarza Raportuj

  Chuck Norris napisz tu w komentarzach gdzie są te duże ilości atrakcyjnych gruntów pod inwestycje, bo ja się ich doliczyć nie mogę.

 • Chuck Norris
  Chuck Norris wtorek, 01, listopad 2016 01:03 Link do komentarza Raportuj

  @ Mikołaj >> mocny i mądry gospodarczo nie łączy się z nieudacznikami i ciemniakami biznesowymi.
  Pan Łozowski wraz z mądrą Radą Gminy nie po to ryzykowali i finansowali od lat w plany przestrzenne i uzbrojenie gruntów rolnych pod inwestycje aby po osiągnięciu sukcesu dobrać sobie do spółki .... Gniezno mające o wiele większy potencjał gospodarczy-wiele atrakcyjnych gruntów pod inwestycje ale bez planu zagospodarowania przestrzennego-a przede wszystkim zarządzane...........
  Po prostu w najbliższych latach Łubowo stanie się fajnym miasteczkiem gdzie będzie się żyło lepiej i taniej niż w tym zasitwionym Gnieźnie więc i ludzie i inwestorzy tam będą widzieli swoją lepszą przyszłość a w Gnieźnie pozostanie dziadostwo i stres.

 • Mikołaj
  Mikołaj niedziela, 30, październik 2016 11:25 Link do komentarza Raportuj

  Mam nadzieje, ze wkrotce miasto polaczy sie z Lubowem. W interesie naszego regionu powinno byc, aby byl jeden mocny osrodem jaki naturalnie jest Gniezno. Bo w Gnieznie terenow pod inwestycje nie ma (poza strefa, ktora i tak cala juz jest wyprzedana).

 • Agnieszka
  Agnieszka piątek, 28, październik 2016 20:15 Link do komentarza Raportuj

  Pracowałam kiedyś w drukarni Fehling w Gnieźnie bardzo miło wspominam tamten czas a w załodze obecnej widzę znajome twarze ?

 • Anna Wolska
  Anna Wolska piątek, 28, październik 2016 14:35 Link do komentarza Raportuj

  Ciągle mnie nurtuje pytanie: dlaczego w gminie Łubowo można przyciągnąć tylu inwestorów, a w innych gminach to nie wychodzi?

 • Obserwator
  Obserwator piątek, 28, październik 2016 14:27 Link do komentarza Raportuj

  Brawo Panie Wójcie! Od Pana inni powinni się uczyć!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.