http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prywatne kamienice także do renowacji!

Wyróżniony Prywatne kamienice także do renowacji!

Prezydent Tomasz Budasz pochwalił się dzisiaj zrealizowaniem kolejnej inwestycji w Gnieźnie, czyli trzema odnowionymi kamienicami miejskimi. Już pół roku temu pisaliśmy, że takie prace będą wykonywane, a także wskazywaliśmy, które budynki przejdą metamorfozę. W roku przyszłym nowymi kolorami pokryją się trzy kolejne kamienice.


Dobiegają końca prace związane z odnawianiem elewacji trzech kamienic miejskich, które znajdują się w centrum Gniezna. Przypomnijmy, że inwestycję wykonywano za pieniądze uzyskane z zapowiadanej wcześniej przez prezydenta Budasza głośnej likwidacji Zarządu Gospodarowania Lokalami. - W budżecie było zagwarantowane z tego tytułu 340 tysięcy złotych. Taka kwota powstała po likwidacji ZGL-u i przeniesieniu zadań wraz z częścią ludzi do Urzędu Miejskiego. Dzisiaj chcieliśmy pokazać, w jaki sposób te pieniądze wydaliśmy. Zainwestowaliśmy je w wizerunek naszego miasta – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

- Warto dbać o wizerunek naszego miasta, jak postrzegają nas mieszkańcy, jak postrzegają nas turyści i przejeżdżający. Pierwsze wrażenie jest takie, że jak ktoś gdzieś przyjeżdża, to patrzy, jak tzw. tkanka miejska wygląda, czyli ogląda budynki zabytkowe i stare kamienice. Niektóre kamienice w centrum naszego miasta, to przecież kamienice ponad stuletnie i stąd nowy program odnawiania tych budynków. Odnawiamy tylko te kamienice, których jesteśmy stuprocentowym właścicielem – tłumaczy T. Budasz.

Efekty widoczne są dla każdego, kto przechodzi lub przejeżdża przez centrum miasta. Odmalowano elewacje: trzypiętrowego budynku przy ul. Chrobrego 28 (koszt renowacji wyniósł 96 tys. zł), dwupiętrowego budynku przy ul. Sienkiewicza 11 (renowacja kosztowała ok. 52 tys. zł), narożnikowego budynku przy ul. Dąbrówki 9 i ul. Krzywe Koło 7a (koszt renowacji wyniósł 201,5 tys. zł). - W tym roku planujemy jeszcze odnowienie jednego budynku i plan na rok kolejny, to takie same pieniądze na remonty elewacji budynków przy ul. Sienkiewicza, ul. Warszawskiej i narożnikowego Rynek/Farna – dodaje prezydent Gniezna. Na następne cztery lata przewidziane są remonty elewacji także innych miejskich budynków mieszkalnych  przy ul.: Ludwiczaka 18, Jana Pawła II 5, Wawrzyńca 11, Witkowska 107 – 109.

- Myślę, że uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że w przyszłym roku stworzymy taki program, który będzie wspierał dwie pozostałe grupy, czyli wspólnoty mieszkaniowe i prywatnych właścicieli. Pracujemy nad tym, żeby stworzyć program wspierający z budżetu miejskiego odnawianie i takich kamienic, których miasto nie jest właścicielem – zapowiada T. Budasz. 

1 komentarz

  • Syliwa
    Syliwa wtorek, 23, sierpień 2016 22:17 Link do komentarza Raportuj

    Super pomysł tylko prywatne kamienice remontowane to co inne też będą ...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.